Forum Szkół CV 2025. Była muzyka na żywo, studio wizażu i replika konia [ZDJĘCIA]

Forum Szkół CV w hali Immobile Łuczniczka / Fot. R. Sawicki/UMB

3.868 uczniów z 53 szkół z Bydgoszczy oraz 1 486 uczniów z 24 szkół spoza Bydgoszczy odwiedziło halę Immobile Łuczniczka. Tam siódmio- i ósmoklasiści mogli poznać bogatą ofertę programową bydgoskich szkół ponadpodstawowych.

W czasie Forum Szkół CV 2025 wiele działo się nie tylko wewnątrz hali Immobile Łuczniczka, lecz także przed nią. Z daleka słychać było rockowe brzmienia. Na scenie przed halą swoje umiejętności gry i śpiewu prezentowali uczniowie VI LO. Dopingowało ich grono dumnych nauczycieli i kolegów. -Nasza szkoła jest ogólnokształcącą. Ma to w nazwie i nie tylko. Uczniowie realizują się na różnych płaszczyznach, również tej muzycznej. To zespół VIPAK. To uczniowie różnych klas i roczników. Mamy tak duże zainteresowanie zespołem, że mamy kilka równorzędnych składów, które zmieniają się na scenie. Oprócz tego, że jesteśmy najlepszą szkołą, to mamy fajną młodzież, która nie zajmuje się tylko nauka m- mówi dyrektor VI LO.

Przed halą Immobile Łuczniczką o swojej szkole opowiadali także reprezentanci Zespołu Szkół Budowlanych. To nauczyciele i uczniowie klasy o profilu technik-geodeta. – Mamy tutaj sprzęt geodezyjny do pomiarów. Chcemy pokazać przyszłym uczniom, jak działa. Mamy też prawdziwe drony – większy i mniejszy. Są wykorzystywane w czasie nauki w szkole a potem w pracach geodezyjnych – tłumaczy Anna Ałtyn, nauczycielka geodezji.

Forum Szkół CV 2025: Smaczne przekąski, stoiska wizażu i koń

Na tegorocznym Forum Szkół CV nie brakowało ciekawych stoisk. Swoją ofertę programową prezentowały 32 ponadpodstawowe szkoły publiczne prowadzone przez miasto Bydgoszcz i 3 szkoły prowadzone przez inne podmioty. Były też stoiska 14 bydgoskich szkół niepublicznych. Nauczyciele i uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące nauki i możliwości rozwijania swoich zainteresowań. Każda ze szkół miała swój sposób aby przyciągnąć uwagę młodych ludzi. Zespół Szkół nr 1 zapraszał do oddania się w ręce przyszłych fryzjerek. Z pomocą syntetycznych włosów tworzyły kolorowe warkocze. Na stoisku można było też podziwiać kalendarz, w którym w rolę modelek wcieliły się uczennice szkoły.

Wędrowanie wśród stoisk mogło wzmóc apetyty. Smaczną przekąską można było poczęstować się na stoisku Zespołu Szkół Gastronomiczo-Hotelarskich. Po sąsiedzku swoją ofertę prezentowała Branżowa Szkoła I stopnia nr 6 Specjalna Jej uczniowie z pomocą nauczycieli własnoręcznie przygotowali poczęstunek dla wszystkich odwiedzających. Szkoła przygotowała dla kandydatów nowy kierunek. Od września wystartuje klasa o profilu sprzedawca. – Kształcimy też w wielu kierunkach pomocniczych i do nich szczególnie namawiamy młodzież. Kończą się egzaminem zawodowym dostosowanym do młodzieży z niepełnosprawnościami- przekazuje Jagna Snopko, kierownik szkolenia praktycznego.

Zespół Szkół Chemicznych reklamowała młodzież uzbrojona w aparaty fotograficzne i okolicznościowe ramki. To uczniowie kierunku technik fotografii i multimediów. Przedstawiciele szkoły mówią o nim: „To jest nasz szlagier, cieszy się ogromnym powodzeniem”.

Wielu uczniów i nauczycieli robiło sobie pamiątkowe zdjęcie przy naturalnych rozmiarów replice konia. Gniadosz przybył wraz z opiekunami z Zespołu Szkół Drzewnych. Symbolizował naukę na kierunku technik hodowca koni. – Na co dzień stoi w naszej szkolnej pracowni. Uczennice i uczniowie mają też zajęcia z żywymi zwierzętami w stajni w Myślęcinku. Uczestniczą też w wakacyjnych stażach w wybranych przez siebie stajniach. Jest bardzo wiele zawodowych dróg po tym kierunku. Jazda konna jest teraz bardzo modna. Można zająć się hipoterapią czyli rehabilitacją osób z niepełnosprawnościami, można pracować jako instruktor jazdy konnej, lub jako masażysta. Można także pracować w firmie z branży paszowej – tłumaczą przedstawiciele szkoły.

Młode kobiety w galowych strojach reprezentowały XII LO przy ul. Puszczykowej. Tam młodzież kształci się w dwóch klasach o profilach: policyjnym oraz psychologiczno-prawnym. -W tłumie można spotkać naszych kolegów w togach. Mamy okazję je zakładać w czasie zajęć. Często odwiedzamy sąd rejonowy, co piątek mamy zajęcia z prawnikami i psychologami. Tydzień temu skończyliśmy darmowy kurs mediacji. Polecamy naszą szkołę – opowiadają uczennice XII LO.

Zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter