Zajęcia z cyklu „Piłkarskie przedszkole” są prowadzone przez Akademię Piłkarską Chemika
Piłkarskie przedszkola działają i trenują w Bydgoszczy. Dzieci ze żłobków i przedszkoli w całej Bydgoszczy mogą brać udział w zajęciach prowadzonych przez trenerów Akademii Chemika Bydgoszcz.
“Piłkarskie przedszkola” to gry i zabawy z piłką, a także różne aktywności ogólnorozwojowe. Zajęcia są realizowane, bo zostały wybrane w głosowaniu Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Odbywają się w grupach liczących ok. 10-20 osób i trwają około 30 minut. Taki czas jest optymalny dla dzieci.
Każde dziecko bierze aktywny udział w zajęciach, a zabawom towarzyszy dużo śmiechu. Dzieci biegają z piłkami i bez, ścigają się, skaczą i wykorzystują różne akcesoria treningowe. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy zatrudniani przez akademię piłkarską Chemika, która jest wyróżniona Złotym Certyfikatem Polskiego Związku Piłki Nożnej.
Lucky Baby po piłkarsku
W środę (4 października) takie zajęcia odbyły się w żłobku Lucky Baby przy ul. Pestalozziego. – Wprowadzamy dużo fabularyzacji. Dzieci uwielbiają postacie z bajek, więc w czasie zajęć staram się do nich nawiązywać – mówi Dawid Zaborowski, trener z Akademii Chemika Bydgoszcz.
Na terenie jednej placówki w zajęciach może wziąć udział kilka grup – niezależnie od wieku, płci czy umiejętności piłkarskich. “Piłkarskie przedszkola” adresowane są do wszystkich dzieci. – Przede wszystkim ma być to dobra zabawa. Chcemy promować sport wśród dzieci i dotrzeć do jak największej liczby placówek – wyjaśnia Zaborowski.
Piłkarskie Przedszkola to kolejny sportowy projekt realizowany w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Od kilku lat mieszkańcy miasta decydują także o wsparciu Wakacji z Chemikiem – bezpłatnych treningów, które odbywają się przez cały lipiec. W tym roku w akcji finansowanej z BBO wzięło udział ponad 400 młodych piłkarek i piłkarzy.
Kolejne głosowanie w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego odbędzie się już w listopadzie. Mieszkańcy będą mogli wybierać projekty osiedlowe, ponadosiedlowe, społeczne oraz mikroprojekty osiedlowe. Do podziału jest tak jak w poprzednich latach 16 milionów złotych.