Początek sezonu koszykarek. Sensacja na inaugurację siatkarek w hali Immobile Łuczniczka

Metalkas Pałac Bydgoszcz / Fot. b. Witkowski/UMB

Siatkarki Metalkas Pałacu zwyciężyły po pięciosetowej walce ekipą ŁKS Łódź, kandydata do mistrzostwa Polski. Koszykarki Basketu 25 zdołały dotrzymać kroku Zagłębiu Sosnowiec tylko w pierwszej kwarcie swego pierwszego meczu w sezonie.

To jest naprawdę dużego kalibru niespodzianka, a nawet sensacja. Zwycięstwo Metalkas Pałacu z ŁKS Łódź jest takim właśnie wynikiem, zważywszy nawet na to, że bydgoskie siatkarki przegrały w pierwszej kolejce Tauron Ligi z UNI Opole 1:3. ŁKS to znacznie groźniejsza drużyna. Trener Alessandro Chiappini ma w zespole kilka reprezentantek Polski: Natalię Mędrzyk, Klaudię Alagierską, Zuzannę Górecką, Marię Stenzel czy byłą kadrowiczkę Marlenę Kowalewską. Bydgoszczanki świetnie zaczęły pojedynek w hali Immobile Łuczniczka, wygrywając pierwszego seta, a potem nie dały się złamać, gdy łodzianki wygrały dwa kolejne do 13 i 23. Zwyciężyły 25:21 w czwartej partii, doprowadzając do tie breaka. Mnóstwo było w nim emocji. Siatkarki trenera Martino Volpiniego zażarcie walczyły o zwycięstwo. Bydgoszczanki kiwały, broniły, Najlepszą siatkarką spotkania wybrano Polę Nowakowską. Przyjmująca Metalkas Pałacu zdobyła 18 punktów (15 na 37 w ataku), doskonale przyjmowała, zaliczyła dwa asy i aż 16 obron.

Metalkas Pałac – ŁKS Łódź 3:2

Sety: 25:20, 13:25, 23:25, 25:23, 15:13

Metalkas Pałac: Łyczakowska (6), Dorsman (15), Nowakowska (18), Rajlić (18), Paluszkiewicz (3) Makarewicz (16), Jagła (libero) oraz Sidor (2), Steković (0), Ziółkowska (0)

Nieudana była niestety inauguracja ekstraklasy dla koszykarek Basketu 25, które przegrały wyraźnie w Sosnowcu różnicą 25 punktów. Powtarza się sytuacja z meczów sparingowych: bydgoszczanki mają dobry początek, ale po kilkunastu minutach rywalki zdobywają przewagę. W Sosnowcu Basket 25 prowadził po pierwszej kwarcie, ale dwie kolejne części meczu Zagłębie wygrało różnicą aż 25 punktów. W ekipie Basketu 25 zagrała już Julia Drop.

Zagłębie Sosnowiec – Basket 25 75:61

Kwarty: 12:16, 25:13, 23:7, 16:15

Basket 25: Ebo 13 (1), Michałek 9 (1), Porchia 9, Sobiech 8 (1), Drop 2 oraz Keller 5 (1), Świątkowska 0, Pawlikowska 3 (1)