Abramczyk Polonia wzmocniona. Wychowankowie Jacka Woźniaka zdali licencje na „dorosły żużel”

Jacek Woźniak z Emilem Maroszkiem i Adamem Putkowskim / Fot. Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Dwóch wychowanków Jacka Woźniaka zdało licencję „Ż”. W lidze mogą wystąpić dopiero za rok, ale kibice już wiążą z nimi duże nadzieje.

We wtorek, 26 marca, Emil Maroszek i Adam Putkowski zdali egzamin na licencję „Ż” uprawniającą ich do startowania w zawodach na motocyklach żużlowych o pojemności 500 cc. Egzamin odbył się na torze w Ostrowie Wielkopolskim. Młodym żużlowcom towarzyszył trener Jacek Woźniak. To pod jego skrzydłami nauczyli się żużlowego rzemiosła w BTŻ Polonii (miniżużel). Młodzieżowcy byli już związani umowami z ŻKS Polonią, ale do tej pory mogli jeździć tylko na 250 cc. Teraz wiek im pozwolił przesiąść się na „duże motocykle”. Niestety, przez to, że urodzili się w listopadzie i grudniu (wtedy skończą 16 lat), w tym sezonie nie będą mogli wystartować w rozgrywkach ligowych. Okazją do jazdy w „dorosłym żużlu” będą dla nich Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów oraz pozostałe turnieje młodzieżowe.

Kibice wiążą z nimi duże nadzieje, w kontekście startów dla Polonii. Obaj zapowiadają się na solidnych żużlowców. – Adam, jak i Emil zrobili w ostatnim czasie duży postęp, dzięki jeździe w kategorii 250 cc. Team Emila Maroszka zainwestował mocno w sprzęt do „dorosłego żużla”. Już w zeszłym roku dużo trenował na motocyklach 500 cc – powiedział Jacek Woźniak.

W tym sezonie w kategorii 250 cc będzie startował jeszcze Maksymilian Pawełczak, również zakontraktowany w Abramczyk Polonii. Ten w zeszłym roku debiutował w kategorii 250 cc, w której to zdobył wicemistrzostwo świata, zdominował rozgrywki w Polsce – zdobywając tytuły Indywidualnego Mistrza Polski oraz Puchar GKSŻ.

BTŻ Polonia od początku swojego istnienia zdobywa wiele sukcesów na miniżużlu. To tam swoje kariery sportowe rozpoczynali Szymon Woźniak czy Wiktor Przyjemski. Abramczyk Polonia postanowiła od tego roku otworzyć szkółkę żużlową „Akademia Czarnego Gryfa”, dla młodzieży bez przeszkolenia na miniżużlu. Każdy chętny będzie mógł sprawdzić się na motocyklu żużlowym. Zajęcia prowadzić będzie Jacek Woźniak.

Sezon ligowy żużlowcy z Bydgoszczy rozpoczną 14 kwietnia od meczu z Arged Melasą Ostrów (godz. 14.00).

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter