Zielone dachy, łąki kwietne, farmy wiatrowe, zbiorniki na deszczówkę, a nawet przyjaźni kosmici pilnujący ekologii – tak wyglądała Bydgoszcz przyszłości oczami najmłodszych uczestników konkursu plastycznego „Strażnicy klimatu i czystego środowiska są wśród nas”. W środę, 24 czerwca, laureaci odebrali nagrody podczas uroczystości w bydgoskim ratuszu.
Wątroba ma bardzo dobre zdolności regeneracyjne, ale jednocześnie przez lata może chorować „po cichu”, nie dając żadnych objawów klinicznych, a w chwili ich pojawienia się choroba zazwyczaj jest bardzo zaawansowana, na etapie przewlekłego zapalenia, a nawet na etapie marskości czy raka wątroby.
Nowa rzeźba stanęła w centrum miasta. Na Placu Wolności powitaliśmy we wtorek (23 czerwca) figurę lajkarza. Kiedyś to oni robili zdjęcia przechodniom, a teraz to my możemy stanąć obok lajkarza i zrobić wspólną fotografię.
Maksymilian Pawełczak otrzymał dziką kartę na drugi turniej IMP. Razem z nim 4 lipca na stadionie Polonii, wystartuje jeszcze trzech Bydgoszczan: Krzysztof Buczkowski, Wiktor Przyjemski i Szymon Woźniak. Rezerwowym jest Kacper Andrzejewski.
Zakończyły się zmagania w ramach 33. Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży. Uczniowie przez cały rok szkolny rywalizowali w 16 konkurencjach. – Na początku był stres, bo wszyscy na stadionie patrzyli na mnie, potem już ekscytacja – powiedział Oskar z SP 31, który biegał i rzucał piłeczką palantową.
Wyższa Szkoła Gospodarki ponownie druga w kategorii uczelni zawodowych w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2026. Politechnika Bydgoska oraz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego poza pierwszą sześćdziesiątką w najbardziej prestiżowym zestawieniu uczelni akademickich. Na czele w tej kategorii Uniwersytet Warszawski.
Za nami szósta edycja projektu „Aktywni razem – wolni od uzależnień”, największego w Polsce takiego przedsięwzięcia profilaktycznego organizowanego przez jednostki samorządowe. Podsumowanie odbyło się na uroczystej gali w kinie Orzeł Miejskiego Centrum Kultury.
Młodzi Bydgoszczanie przygotowali prace plastyczne i literackie o bydgoskich bohaterach, którzy nie należą do najbardziej znanych osób w naszym mieście. Wśród nich są żołnierze, społecznicy i badacze. – Dzięki takim projektom młodzi mieszkańcy i mieszkanki mogą odkrywać, że historia miasta jest również częścią ich własnej historii – powiedziała Aleksandra Malich ze Stowarzyszenia możeMY.