Zakończyły się zmagania w ramach 33. Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży. Uczniowie przez cały rok szkolny rywalizowali w 16 konkurencjach. – Na początku był stres, bo wszyscy na stadionie patrzyli na mnie, potem już ekscytacja – powiedział Oskar z SP 31, który biegał i rzucał piłeczką palantową.
Wyższa Szkoła Gospodarki ponownie druga w kategorii uczelni zawodowych w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2026. Politechnika Bydgoska oraz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego poza pierwszą sześćdziesiątką w najbardziej prestiżowym zestawieniu uczelni akademickich. Na czele w tej kategorii Uniwersytet Warszawski.
Za nami szósta edycja projektu „Aktywni razem – wolni od uzależnień”, największego w Polsce takiego przedsięwzięcia profilaktycznego organizowanego przez jednostki samorządowe. Podsumowanie odbyło się na uroczystej gali w kinie Orzeł Miejskiego Centrum Kultury.
Młodzi Bydgoszczanie przygotowali prace plastyczne i literackie o bydgoskich bohaterach, którzy nie należą do najbardziej znanych osób w naszym mieście. Wśród nich są żołnierze, społecznicy i badacze. – Dzięki takim projektom młodzi mieszkańcy i mieszkanki mogą odkrywać, że historia miasta jest również częścią ich własnej historii – powiedziała Aleksandra Malich ze Stowarzyszenia możeMY.
Za nami szósta edycja projektu „Aktywni razem – wolni od uzależnień”, największego w Polsce takiego przedsięwzięcia profilaktycznego organizowanego przez jednostki samorządowe. Podsumowanie odbyło się na uroczystej gali w kinie Orzeł Miejskiego Centrum Kultury.
- Cieszkowskiego to chyba najpiękniejsza i najbardziej reprezentacyjna ulica, którą zwykło się nazywać secesyjną, ale nie jedyna - mówi Iwona Jantoń, główny specjalista ds. ochrony zabytków w Biurze Konserwatora Zabytków.
– Wymieniamy cały parkiet, ponieważ tzw. podbudowa, czyli konstrukcja podtrzymująca boisko była zużyta – wyjaśnia Tomasz Lewandowski, kierownik obiektu. Nowa, drewniana podłoga będzie gotowa na rozpoczęcie koszykarskiego sezonu. Kibicom wręczone będą klepki, na których koszykarze Astorii cieszyli się z dwóch awansów i rozegrali niezapomnienie mecze.
owym tramwajem pojedziemy po zielonym torowisku od Ronda Kujawskiego, wzdłuż ulicy L. Solskiego aż do ul. Bielickiej. Tam powstanie pętla autobusowo-tramwajowa. Przebudowane zostaną także ulice, powstaną rowerowe drogi, chodniki i parki kieszeniowe. Zasadzonych zostanie 208 drzew. Pierwsze prace ruszą już w wakacje.