Za nami szósta edycja projektu „Aktywni razem – wolni od uzależnień”, największego w Polsce takiego przedsięwzięcia profilaktycznego organizowanego przez jednostki samorządowe. Podsumowanie odbyło się na uroczystej gali w kinie Orzeł Miejskiego Centrum Kultury.
Młodzi Bydgoszczanie przygotowali prace plastyczne i literackie o bydgoskich bohaterach, którzy nie należą do najbardziej znanych osób w naszym mieście. Wśród nich są żołnierze, społecznicy i badacze. – Dzięki takim projektom młodzi mieszkańcy i mieszkanki mogą odkrywać, że historia miasta jest również częścią ich własnej historii – powiedziała Aleksandra Malich ze Stowarzyszenia możeMY.
Za nami szósta edycja projektu „Aktywni razem – wolni od uzależnień”, największego w Polsce takiego przedsięwzięcia profilaktycznego organizowanego przez jednostki samorządowe. Podsumowanie odbyło się na uroczystej gali w kinie Orzeł Miejskiego Centrum Kultury.
- Cieszkowskiego to chyba najpiękniejsza i najbardziej reprezentacyjna ulica, którą zwykło się nazywać secesyjną, ale nie jedyna - mówi Iwona Jantoń, główny specjalista ds. ochrony zabytków w Biurze Konserwatora Zabytków.
– Wymieniamy cały parkiet, ponieważ tzw. podbudowa, czyli konstrukcja podtrzymująca boisko była zużyta – wyjaśnia Tomasz Lewandowski, kierownik obiektu. Nowa, drewniana podłoga będzie gotowa na rozpoczęcie koszykarskiego sezonu. Kibicom wręczone będą klepki, na których koszykarze Astorii cieszyli się z dwóch awansów i rozegrali niezapomnienie mecze.
owym tramwajem pojedziemy po zielonym torowisku od Ronda Kujawskiego, wzdłuż ulicy L. Solskiego aż do ul. Bielickiej. Tam powstanie pętla autobusowo-tramwajowa. Przebudowane zostaną także ulice, powstaną rowerowe drogi, chodniki i parki kieszeniowe. Zasadzonych zostanie 208 drzew. Pierwsze prace ruszą już w wakacje.
Sobotni wieczór zakończył koncert Artura Rojka, na którym Wyspa Młyńska wypełniła się tłumem widzów. W niedzielę Bydgoszczanie i goście opanowali nabrzeża Brdy, żeby obejrzeć Wielki Wyścig Butelkowy.
„Fabryka i Produkt” tak brzmi hasło 13. Międzynarodowego Festiwalu „Oko Nigdy Nie Śpi”, które będzie punktem wyjścia do analizy wartości twórczości, którą przeprowadzą uczestnicy imprezy promującej sztuką współczesną. Zaplanowano wystawy, koncerty czy spotkanie literackie. Nie zabraknie również sztuki na żywo - performance.