Andrzejki w Bydgoszczy last minute. Gdzie się jeszcze można dobrze zabawić 30 listopada

Andrzejki to świetna okazja do dobrej zabawy, zarówno dla najmłodszych, jak i dla najstarszych. Są wróżby i zabawa w mniejszym towarzystwie. Można się jeszcze także zdecydować na znacznie większą imprezę lub koncert.

Skąd tak właściwie wzięły się Andrzejki, które już jutro, w czwartek (30 listopada), bo to czas do ostatnich zabaw przed adwentem. To dobry moment na wróżby, magię i przepowiednie. Kiedyś kobiety poszukujące mężów oddawały tę prośbę w ręce św. Andrzeja. Czary pod koniec listopada miały podpowiedzieć poszukującym miłości, kto jest ich bratnią duszą. Wróżby andrzejkowe, choćby te z laniem wosku, są teraz tylko dodatkiem do zabaw andrzejkowych. Takie praktyki często są praktykowane w szkołach – dyskoteki, czy klasowe lanie wosku, przez dziurkę od klucza to ciekawe zajęcie dla dzieci i młodzieży.

Andrzejki last minute

Jeśli ktoś ma ochotę na andrzejkowy koncert, to zaprasza na niego Filharmonia Pomorska. W czwartek (30 listopada) o godz. 19 usłyszymy piosenki z tekstami Marii Czubaszek w wykonaniu wybitnych artystów. Cena biletu zaczyna się od 60 złotych do zakupienia na stronie internetowej (https://www.bilety24.pl/).

Andrzejkowe zabawy proponuje także Hala Targowa w Bydgoszczy. W czwartek (30 listopada) od 18:00 będzie można skorzystać z wróżb i znaleźć miłość swojego życia. Wyczytać sobie przyszłość z kart oraz uzyskać odpowiedzi na trudne i nurtujące pytania, czy zobaczyć co ma nam do powiedzenia ciasteczko z wróżbą. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Natomiast w piątek (1 grudnia) o godzinie 20:00 będzie można przyjść i potańczyć w Hali Targowej do największych hitów z lat 80 i 90 – tych, by hucznie świętować imieniny Andrzeja. Wstęp wolny.

W klubowych rytmach

Na zabawy andrzejkowe zapraszają także liczne bydgoskie kluby m.in. Andrzejki CM UMK odbędą się w POINT Club już 30 listopada. Wydarzenie rozpoczyna się o godz. 21, a dla studentów czeka darmowy wstęp i masa zniżek na barze. W klubie AVA 3.0 Andrzejki 26+ natomiast, wstęp kosztuje 25 złotych, a klub otworzy swoje drzwi dla imprezowiczów już o 22.

Udostępnij: Facebook Twitter