Anna Wyszkoni i świąteczna ciężarówka Coca-Coli. Co się będzie działo w weekend, w Bydgoszczy

Wiele koncertów, nowa wystawa w Młynach Rothera i kolejne atrakcje na Bydgoskim Jarmarku Świątecznym. Przedstawiamy nasze propozycja na weekend. Jedno jest pewne – w Bydgoszczy nie sposób się nudzić.

Świąteczna ciężarówka Coca-Coli na Wyspie Młyńskiej

W piątek (2 grudnia), od godz. 15 na Wyspie Młyńskiej zaparkuje świąteczna ciężarówka Coca-Coli. Na miejscu czekać na Was będą takie atrakcje jak wirtualna przejażdżka saniami Mikołaja, pokój Świętego Mikołaja (czyli instagramowa przestrzeń w której będzie można zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem na pamiątkę), minikonkursy z nagrodami czy fotobudka 360° z możliwością nagrania filmiku w slow motion! To będzie również świetna okazja na to, aby poznać historię świątecznej muzyki rozrywkowej.

Jarmark Świąteczny i rzeźbienie w lodzie

Stary Rynek, ul. Mostowa i plac Teatralny to miejsca, gdzie odbywa się Bydgoski Jarmark Świąteczny. Prawie 50 kramów, muzyka na żywo i zimowe miasteczko z diabelskim kołem – to wszystko przez cały weekend czeka na bydgoszczan. W niedzielę (4 grudnia) jeszcze jedna atrakcja. Od 14.30 do 19.30, na skwerze Barciszewskiego przy Domu Polskim będzie można zobaczyć rzeźbienie w lodzie na żywo. Autorzy: Ice Team Robert Burkat to mistrzowie w swoim fachu, a rzeźbienie w lodzie to ich pasja. Co stworzą – to niespodzianka.

Bydgoski Jarmark Świąteczny
Bydgoski Jarmark Świąteczny / Fot. B.Witkowski / UMB

Garcia Garcia gra Chopina

W piątek (2 grudnia) o godz. 19 w Filharmonii Pomorskiej zagra Martin Garcia Garcia. Laureat ostatniego Konkursu Chopinowskiego wykona rzadziej wykonywany „Koncert fortepianowy f-moll” Chopina, jeden z dwóch naszego kompozytora.. W programie koncertu także Uwertura C-dur Fanny Mendelssohn-Hensel, dwie kompozycje Julesa Masseneta (muzyka baletowa z II aktu opery „Le Cid” oraz suita orkiestrowa nr 5 „Scenes napolitaines”).

Enigma w Młynach Rothera

Mural Mariana Rejewskiego
Mural Mariana Rejewskiego / Fot. B.Witkowski / UMB

Od sobotę (3 grudnia), w Młynach Rothera będzie można oglądać specjalną wystawę związaną z 90-leciem złamania przez Mariana Rejewskiego i polskich kryptologów szyfru Enigmy. Zaczyna się w Bydgoszczy „Grudzień z Rejewskim”. Sobotnie otwarcie wystawy o godz. 16. Wcześniej, o godz. 12.00 w Młynach Rothera. Rozpocznie go wykład dr. Marka Grajka. Opowie on historii polskiej kryptologii. Po dawce wiedzy przyjdzie czas na pokaz artystyczny. Zaprezentowana będzie etiuda nowocyrkowa pt. „Enigmatic”, inspirowana życiem i dokonaniami kryptologa. Potem dr Agnieszka Pazderska przybliży szanse i zagrożenia jakie niosą ze sobą media społecznościowe.

Punktem kulminacyjnym sobotniego otwarcia będzie 8-minutowy mapping. Na ścianie Młynów Rothera, od strony ul. Mennica, ukaże się animacja o wielkości blisko 400 metrów kwadratowych, pokazująca losy trzech polskich kryptologów, którzy złamali szyfr enigmy. Prezentacja jest udostępniona przez Centrum Szyfrów z Poznania. Będzie ona ukazywana w pętli od 16.00 do 20.00 w sobotę i niedzielę (3-4 grudnia).

Alicja w krainie czarów – nie tylko dla dzieci

Opasanie Opery Nova
Tancerze w strojach z przedstawienia / Fot. B.Witkowski / UMB

Baletowa wersja sławnej książki Lewisa Carrolla, jest niezwykła. Z tancerzami bydgoskiej Opery  baletową „Alicję…”  stworzył światowej sławy choreograf, tancerz i pedagog, Robert Bondara. To czwarty tytuł w jego inscenizacji i choreografii stworzony dla Baletu Opery Nova. Zarazem, jak sam mówi, to najbardziej humorystyczny balet w jego dotychczasowym dorobku artystycznym.
Powstało niezwykle dynamiczne, wesołe i zachwycające oko i ucho przedstawienie. Spektakle w Operze Nova w piątek (godz. 11), sobotę (19) i niedzielę (18).

Spektakl teatralny inspirowany Krzysztofem Kieślowskim

Spektakl „Nic o nas bez nas” inspirowany dokumentalną twórczością Krzysztofa Kieślowskiego opowiada o niewidzialnej pracy fizycznej ludzi, którzy na co dzień są pomijani, dopóki nie wydarzy się jakaś tragedia, na przykład śmierć w kopalni albo nie dojdzie do strajku. Przedstawienie Teatru Polskiego powstało w koprodukcji z Royal District Theatre (Tbilisi). Pokazy w auli I LO, przy pl. Wolności (sobota i niedziela, godz. 19).

Enea Abramczyk Astoria kontra Legia Warszawa

Znajdujący się w bardzo trudnej sytuacji koszykarze z Bydgoszczy zagrają z Legią Warszawa. Mecz w piątek (godz. 19.30) w SISU Arena. Kibice będą mogli zobaczyć przynajmniej jednego, nowego zawodnika – Myke’a Henry’ego, który występował w NBA.

Karaś/Rogucki, czyli transport piosenek o miłości

Muzyczny duet KARAŚ/ROGUCKI zawita do Fabryki Lloyda. W piątek (2 grudnia) zaprezentują utwory z ich najnowszej płyty „Czułe Kontyngenty”. Kuba Karaś, Piotr Rogucki, Wiki Jakubowska oraz Kamil Kryszak stworzyli 12 kompozycji, które przenoszą do świata życzliwości, romantyzmu i nostalgii. „Czułe Kontyngenty”, to według założeń przyjętych na początku działalności, kolejny po płycie „Ostatni bastion romantyzmu”, transport piosenek o miłości. Początek koncertu o godz. 20. (ceny biletów: I Pula 79 zł, II Pula 99 zł).

Wigilijna opowieść w Adrii

Teatr Pana O. przedstawi w sobotę (3 grudnia) o godz. 15 słynną Dickensowską opowieść o upartym skąpcu, którego w noc Bożego Narodzenia nawiedzają trzy duchy, powodując jego moralną przemianę. Nasza historia, jest ujęta dowcipnie mieszając się jednak z ironicznym nastrojem i powagą, a uczucie z wyrachowaniem. Spektakl rozegrany jest w konwencji łączącej żywy plan aktorski z wykorzystaniem kostiumów UV, dekoracji ledowych oraz efektów laserowych. Spektakl dla dzieci od 7 roku.

Opowieści z Narnii w Teatrze Kameralnym

Zapowiedź spektaklu Opowieści z Narni
Zapowiedź spektaklu Opowieści z Narni / Fot. B.Witkowski / UMB

Teatr Kameralny przy ul. Grodzkiej zaprasza na spektakl „Opowieści z Narnii” w adaptacji Radosława Paczochy. Spektakl w reżyserii Gabriela Gietzky’ego to epicka opowieść o starciu sił dobra i zła. W samym centrum wydarzeń znajdą się Łucja, Zuzanna, Piotr i Edmund, którym niełatwo będzie odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Widzowie, obserwując ich dojrzewanie, nauczą się razem z nimi, że każdy z nas dysponuje prawdziwymi magicznymi zdolnościami: odwagą, przyjaźnią i empatią. Przedstawienia w sobotę i niedzielę o godz. 16.

Metallica symfonicznie

W sobotę (godz. 19), w hali SISU Arena wystąpi cover band Metallici, zespół Scream Inc. ze stowarzyszeniem orkiestry symfonicznej Orion. Zagrają największe przeboje Metallica w symfonicznych aranżacjach. Koncert to blisko dwie godziny klasyki rocka i metalu. Scream Inc. istnieją od 2008 r i są najbardziej znaczącym tribute-band’em z Europy Środkowej.

Jazz w Filharmonii Pomorskiej

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy
Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy / Fot. B.Witkowski / UMB

„Spirit To All” to najnowsza płyta zespołu Wojtek Mazolewski Quintet. To płyta o przyjaźni, wdzięczności i obecności. Kompozycje na płycie nawiązują do najlepszych tradycji bluesa i spiritual jazzu. Na płycie słychać żarliwość uczuć, pasję i słowiańską duszę zespołu. To próba wyrażenia nagromadzonych emocji, do których najlepiej nadaje się muzyka. W ekspresyjnych dźwiękach wybrzmiewa towarzyszący nam w ostatnim czasie niepokój i ból, który zarazem niesie nadzieję i wsparcie. Wojtek Mazolewski Quintet w składzie: Wojtek Mazolewski – kontrabas, Oskar Torok – trąbka, Marek Pospieszalski – saksofon, Marcel Baliński – pianino, Qba Janicki – perkusja. Koncert w Filharmonii Pomorskiej, w sobotę o godz. 19.

Wild Animal Expo

Węże, pająki, jaszczurki, skorpiony, owady karmowe, mrówki, żółwie, żaby i wiele innych stworzeń, które budzą dreszczyk emocji pojawi się w najbliższą niedzielę na Stadionie Miejskim Zawisza Bydgoszcz, przy ul. Gdańskiej 163. Mikołajkowe Targi Terrarystyczne Wild Animal Expo odbędą się w najbliższą niedzielę, 4 grudnia na Stadionie Miejskim Zawisza w Bydgoszczy w sali konferencyjnej.

Na amatorów egzotycznych, niezwykłych zwierząt oczekiwać będą węże, pająki, jaszczurki, skorpiony, owady karmowe, mrówki, żółwie, żaby i wiele innych niesamowitych zwierząt. Wstęp – od godziny 10 do 15, bilety w cenie od 16 zł.

Anna Wyszkoni, czyli Agnieszka już tu mieszka

Anna Wyszkoni jest w koncertowej trasie z okazji 25-lecia swej kariery. Zadebiutowała w 1996 roku z zespołem Łzy, z którym współpracowała do 2010 roku. Od 2009 roku występuje z solową twórczością. Ostatnia płyta – „Nieznośna lekkość hitu” z 2022 roku – to kompilacja największych przebojów artystki.
Podczas koncertu w Filharmonii Pomorskiej (niedziela, godz. 18) usłyszymy największe hity Anny Wyszkoni, takie jak „Agnieszka już dawno…”, „Biegnij przed siebie”, „Nie chce Cię obchodzić” czy „Z ciszą pośród czterech ścian”.   

Udostępnij: Facebook Twitter