Autobusem dojedziemy z Bydgoszczy do Borówna – nie tylko w sezonie letnim

Współpraca z podbydgoskimi gminami owocuje – od grudnia rusza kolejna podmiejska linia. „41” zawiezie pasażerów m.in. do Borówna i Kotomierza.

Pasażerów nieco zmylić może numer podmiejskiej linii – dotąd te jeżdżące poza miasto oznaczane były numerami do 90 do 99. Jednak pula dostępnych numerów wyczerpała się i by nie wprowadzać zamieszania, zaczęto używać „czterdziestek”. Linia numer 41 będzie już trzynastą linią podmiejską kursującą do podbydgoskich gmin.

Od poniedziałku 5 grudnia uruchomiona zostanie nowa linia międzygminna nr 41 w relacji Dworzec Leśne – Wudzyn przez Osielsko, Żołędowo, Wilcze, Borówno, Kusowo, Dobrcz, Sienno, Kotomierz, Karolewo – informuje Tomasz Okoński, rzecznik Zarządu dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Jak wyliczyli drogowcy, każdego dnia, podmiejskimi liniami podróżuje około 9 000 osób, tylko linia do Murowańca zabierała co dzień prawie 2 300 osób. Linia do Karolewa przez Osielsko, Dobrcz i Kotomierz będzie trzynastą linią podmiejska uruchamianą przez ZDMiKP we współpracy z władzami ościennych gmin. Dzięki temu w zasięgu komunikacji publicznej będzie już 40 sołectw w powiecie bydgoskim.

– Nowa linia nr 41 będzie uzupełniać funkcjonującą linię nr 405, która stanowi i dalej będzie stanowić jedyny środek transportu do samego centrum Bydgoszczy, co uzgodniono z właścicielem linii 405. Rozkłady jazdy obu linii nie będą zatem ze sobą kolidować, a mieszkańcy naszej gminy otrzymają dodatkową perspektywę dotarcia do Bydgoszczy. Młodzież szkolna, korzystająca z linii komunikacyjnej nr 41 będzie mogła skorzystać z Metropolitarnej Karty Uczniowskiej. Udostępniona zostanie także sprzedaż biletów przejazdowych u kierowcy autobusu. (…) Linia nr 41 będzie funkcjonować w dni powszednie tj. od poniedziałku do piątku, natomiast linia nr 405 umożliwia także przejazdy sobotnie – poinformowała gmina Dobrcz w swoich kanałach w mediach społecznościowych.

Przypomnijmy, linie międzygminne kursują do pięciu ościennych gmin: Białe Błota (42, 90, 91, 92, 96), Osielsko (41, 93, 94, 95, 98), Dobrcz (41, 93, 94, 95, 97), Nowej Wsi Wielkiej (99) i Dąbrowa Chełmińska (40 – linia sezonowa do Ostromecka.

Niedawno, bo w listopadzie, uruchomiono linię numer 42 z Błonia przez Ciele i Kruszyn Krajeński do pętli Błonie. To łącznie 23 połączenia w dni powszednie oraz osiem kursów w soboty i siedem niedziele i święta.

Ciekawe informacje z miasta – zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter