Bieżnia na Osowej Górze już prawie gotowa. Powstaną jeszcze skocznia i miasteczko rowerowe

Bieżnia tartanowa już zachęca, aby sprawdzić się w biegu na 60 metrów / Fot. UMB

Trwa realizacja projektu Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego przy szkole na Osowej Górze. Już przygotowano bieżnię lekkoatletyczną, obok niej powstaje skocznia w dal oraz koło do pchnięcia kulą. W miasteczku rowerowym młodzi rowerzyści będą zdawać egzaminy na kartę rowerową.

Inwestycje przeprowadzane są na terenie rekreacyjno-sportowym przy Zespole Szkół nr 24 na Osowej Górze przy ul. Puszczykowej. W sąsiedztwie boiska orlika już blisko ukończenia jest rozbudowa bieżni lekkoatletycznej. Na czerwonym tartanie rozmieszczono trzy tory. Bieżnia ma 80 m długości i doskonale nadaje się do biegów na 60 m (wybiegi – 5 m przed startem, 15 m za metą). Tartanową bieżnię zlokalizowano w miejscu starego toru sprinterskiego, który był wykonany z mączki ceglanej. Podobne tartany powstały w ramach BBO już m. in. na Wzgórzu Wolności, Kapuściskach, czy Bartodziejach i Błoniu.

Prace przy szkole nadal trwają. Obok bieżni znajdzie się tartanowy rozbieg do skoku w dal wraz z piaskownicą oraz rzutnią do pchnięcia kulą.

Miasteczko rowerowe na Osowej Górze

Równolegle z salą gimnastyczną rozbudowane będzie miasteczko rowerowe, takie jak te znane już bydgoszczanom na Bartodziejach, w Nowym Fordonie, na osiedlu Tatrzańskim czy w Myślęcinku. Zaprojektowane miasteczko rowerowe powinno umożliwiać przeprowadzenie egzaminu na kartę
rowerową. To doskonałe miejsca do nauki podstawowych zasad ruchu drogowego dla młodych rowerzystów. Miasteczko zajmie teren około 20×40 m. Uczący się jazdy będą poruszali się 2-metrowymi uliczkami oraz jedną 4-metrowej, gdzie ustawiona będzie pochylnia, bramka wisząca oraz slalom – elementy wymagane podczas egzaminu na kartę rowerową. Pochylnia i bramka będą demontowalne i wystawiane tylko na czas egzaminów, konkursów, imprez zorganizowanych.

BBO. Można składać projekty

Do końca czerwca za pośrednictwem strony www.bydgoszcz.pl/bbo można wysłać własne propozycje projektów do obecnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Po pozytywnej weryfikacji w listopadzie 2024 roku odbędzie głosowanie. Zwycięskie projekty będą realizowane w 2025 roku. BBO to szczególny rodzaj konsultacji społecznych, w ramach których mieszkańcy decydują na co wydać blisko 16 mln zł.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter