Bilet nowego pasażera w Bydgoszczy – będzie można kupić sieciówkę za pół ceny

Bydgoscy radni zdecydowali o przyjęciu „biletu nowego pasażera”. Na jego zakup będą tylko dwa tygodnie, ale taniej będzie można podróżować komunikacją miejską przez trzy miesiące.

Na środowej (27 września) sesji Rady Miasta Bydgoszczy radni podjęli dwie ważne uchwały komunikacyjne. Zdecydowali, że w dniu wyborów parlamentarnych (15 października), przejazdy bydgoską komunikacją miejską będą darmowe – wszystko po to, by maksymalnie ułatwić mieszkańcom dotarcie do lokali wyborczych.

Decyzją radnych wróci też, choć w nieco zmienionej formie, bilet nowego pasażera. Będzie go można kupić za 157 złotych (bilet normalny) i 78,5 zł (ulgowy). Imienny bilet nowego pasażera będzie uprawniał do przejazdów dziennych i nocnych w pierwszej strefie biletowej przez 90 dni. Promocyjny bilet będzie można zakupić w krótkim „okienku czasowym” – od 16 października 2023 roku do 31 października. Uwaga – będzie go mogła nabyć tylko osoba, który w roku 2023 (lub nigdy) nie korzystała jeszcze z biletów okresowych.

– Tego typu działania przynoszą korzyść, podobne rozwiązanie już wprowadzaliśmy, mieliśmy statystyki i również teraz sprawdzimy, jak mieszkańcy zareagowali na taką propozycję. Bilet nowego pasażera to bodziec, by spróbować za niewielką kwotę środek transportu zmienić. Oczywiście, część mieszkańców nie skorzysta z promocji, bo od lat już korzysta z naszej komunikacji. Rozwijamy sieć tramwajową, planujemy inwestycje w komunikację i chcemy, by jeszcze więcej osób wybierało transport zbiorowy – mówił na sesji Mirosław Kozłowicz, zastępca prezydenta Bydgoszczy.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter