Bookspresso z Ewą Szawul. Krakowska pisarka opowie o swoich poruszających powieściach

W piątek (24 maja) kolejne literackie spotkanie w kawiarni „Zakładka”. Gościem Ani Spychaj będzie Ewa Szawul – pisarka, scenarzystka i dramatopisarka.

Twórczość Ewy Szawul cechuje wysoka wrażliwość. W swojej prozie przerabia tematy trudne, o których na co dzień wolimy milczeć. W najnowszej powieści „Przeciwciało” (2023) dotyka problemu anoreksji i skomplikowanych relacji matki i córki. W 2014 roku nakładem wydawnictwa WAB ukazała się „Burza w mózgu”. To książkowe wspomnienie o zmarłym mężu autorki.

-To będzie wyjątkowe spotkanie z cyklu Bookspresso. Ja nazywam je spotkaniem „z wielką wrażliwością”. Bo jej ogromne pokłady znajdziemy książkach Ewy Szawul. Porozmawiamy o przepięknej książce „Przeciwciało” oraz o poprzedniej książce Ewy, „Burza w mózgu” (wyd. WAB 2014), stanowiącej formę wspomnienia o zmarłym mężu, aktorze Kabaretu pod Wyrwigroszem, Wojciechu Szawulu. Na profilu Bookspresso udostępniłam swoją recenzję „Przeciwciała”. Zachęcam do lektury – zapowiada Ania Spychaj.

Spotkanie wśród książek w kawiarni Zakładka w BCOPIW przy ul. Gdańskiej 5 w piątek (24 maja) o godzinie 18. Wstęp wolny.

Zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter