Bydgoska Wyspa Siatkówki. Przyjadą ikony tego sportu w naszym mieście

Bydgoska Wyspa Siatkówki to wspólny projekt m.in. Pałacu i Visły Bydgoszcz

OnlyBio Pałac i BKS Visła Proline zapraszają na Bydgoską Wyspę Siatkówki. W tym roku, oprócz zabaw dla kibiców, w centrum miasta zorganizowany zostanie turniej siatkówki plażowej. Przyjadą Marcin Waliński i Stéphane Antiga.

To będzie trzecia edycja siatkarskiego święta w naszym mieście. W tym roku w ramach Bydgoskiej Wyspy Siatkówki zaplanowano dwie imprezy. 29 lipca (sobota) na Wyspie Młyńskiej odbędzie się turniej siatkówki plażowej. W fazie finałowej wystąpi osiem drużyn, z czego dwie będą już rozstawione. Pozostałe powalczą w eliminacjach na plaży w podbydgoskich Chmielnikach. W jednej z ekip wystąpi Marcin Waliński, były siatkarz bydgoskiej drużyny. W barwach Delecty Bydgoszcz wraz z Wojciechem Jurkiewiczem oraz ówczesnym trenerem Piotrem Makowskim i Robertem Kaźmierczakiem zdobył czwarte miejsce w PlusLidze, najwyższe w historii bydgoskiej siatkówce męskiej. Obecnie jest zawodnikiem Aluronu CMC Warty Zawiercie.

Mecze półfinałowe rozpoczną się o godz. 13.00. Od tego czasu dla kibiców będą przygotowane liczne atrakcje, jak: strefy zabaw, gastronomii i konkursy dla gości.

Liczmy, że przyjadą do nas dobrzy zawodnicy. Wiele siatkarek i siatkarzy występujących na parkiecie, podczas letniej przerwy przygotowuje się na piasku. Będziemy przyjmować zgłoszenia mailowo – wyjaśnia Wojciech Jurkiewicz, prezes BKS Visły Proline Bydgoszcz.

Nowy Port Bydgoszcz na wyspie siatkarzy

Nazwa imprezy – „Nowy Port Bydgoszcz” – pochodzi od inwestycji powstającej przy ul. Marcinkowskiego. Kilkupiętrowe apartamentowce budowane przez AWZ Deweloper są dobrze widoczne z Wyspy Młyńskiej. – Bydgoszcz to świetne miejsce do zamieszkania. Budujemy otwarty kwartał osiedlowy. Jesteśmy w trakcie sprzedaży mieszkań. Postanowiliśmy, że możemy też pomóc w odbudowie bydgoskiej siatkówki. Przyłączyliśmy się więc do tej wspaniałej idei. Trzymamy kciuki za powodzenie projektu – powiedział Zbigniew Wydrzyński, prezes AWZ Deweloper.

Zwycięska drużyna zgarnie 5 tys. złotych, w sumie pula nagród wyniesie 8 tys. złotych.

Bydgoska Wyspa Siatkówki. Kibice na boisku

A 19 sierpnia (sobota) zorganizowana zostania trzecia edycja Sportowego Pikniku Rodzinnego. Siatkarki Pałacu Bydgoszcz i siatkarze BKS Visły Proline Bydgoszcz po raz trzeci przybędą na Wyspę Młyńską, by bawić się razem z kibicami. Po raz kolejny zostanie rozegrany Wielki Mecz, gdzie fani będą mogli stanąć przy siatce wraz z profesjonalnymi siatkarkami i siatkarzami. Wśród atrakcji znajdą się też: strefy animacji dla najmniejszych dzieci, konkursy sprawnościowe czy Rodzinna Sztafeta Sportowa.

Ambasadorem tej imprezy jest Stéphane Antiga. Były siatkarz bydgoskiej drużyny, a także jako trener reprezentacji Polski, zdobywca mistrzostwa świata.Mam bardzo dobre wspomnienia z występów w Bydgoszczy. Teraz zapraszam państwa Bydgoską Wyspę Siatkówki. Imprezie na pewno będzie towarzyszyła dobra zabawa – powiedział na nagranym filmie Francuz.

– To doskonała promocja dla nas i męskiej siatkówki. Wyspa Młyńska to jedno z ulubionych miejsc na spacery i wypoczynek dla wielu osób. Takie spotkania pozwalają przyciągnąć na trybuny nowe osoby. To też możliwość porozmawiania z siatkarkami i siatkarzami – przekazuje Piotr Makowski, prezes OnlyBio Pałacu Bydgoszcz.

Ten projekt obserwujemy od dwóch lat. Widzimy jak się rozwija, więc postanowiliśmy i my, jako województwo kujawsko-pomorskie, wesprzeć tę inicjatywę. Wyspa Młyńska to jedno z ulubionych miejsc na spacery i wypoczynek dla wielu tysięcy rodzin z całego regionu. Piękne miejsce, w samym centrum Bydgoszczy, sprzyja budowaniu dużej frekwencji na organizowanych tam imprezach. Chcemy przyciągnąć jak najwięcej osób, zarówno stałych fanów, jaki i tych, którzy odkrywają dopiero bydgoską siatkówkę. Szczególnie nastawiamy się na Sportowy Piknik Rodzinny. Zależy nam na wspieraniu inicjatyw dla wszystkich pokoleń. Cieszę się, że Stowarzyszenie Bydgoska Siatkówka wykonuje dobrą pracę i powoli podnosi z kolan bydgoski zespół – poinformował Zbigniew Ostrowski, wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

Projekt Bydgoska Wyspa Siatkówki zapoczątkowany został w 2021 roku. Był to trudny czas dla obu ekip siatkarskich, które po okresie pandemii na nowo musiały zapraszać kibiców na trybuny. Zawodniczki i zawodnicy obu zespołów siatkarskich spotkali się z kibicami i rozegrali wspólnie mecz na boisku na Wyspie Młyńskiej.

Przygotowania na następny sezon

BKS Visła Proline Bydgoszcz skompletowała już skład na nowy sezon. Do zespołu dołączyli: Krzysztof Rykała, Łukasz Szarek i Tomasz Polczyk, Igor Tysiak, Bartosz Dzierżyński i Mikołaj Stolarski. Szkoleniowcem drużyny będzie nadal Michal Masný. Ostatnie rozgrywki siatkarze zakończyli na trzecim miejscu zaplecza Plus Ligi, po przegranym półfinale z MKS Będzin.

Siatkarki Pałacu Bydgoszcz zakwalifikowały się do fazy play off. Zajęły w nich ostatecznie ósme miejsce. Zespół zakontraktował już: Joannę Sikorską, Wiktorię Makarewicz, Martynę Gorzkiewicz, Wiktoria Paluszkiewicz, Dominikę Witowską, Aleksandrę Lipską. W kolejnym sezonie drużynę poprowadzi dalej Jakub Tęcza, który jako asystent przejął zespół po Mirosławie Zawieraczu, w trakcie ubiegłorocznych rozgrywek.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter