Bydgoski Bieg Niepodległości. Ponad 1300 osób aktywnie świętuje [ZDJĘCIA]

Bydgoski Bieg Niepodległości / Fot. R.Sawicki/UMB

Damian Rudnik i Anna Nowakowska byli najszybsi w Bydgoskim Biegu Niepodległości. Trwa świętowanie 11 Listopada. Bydgoszczanie robią to także w aktywny sposób.

W sobotnie przedpołudnie na płytę stadiony Zawiszy wbiegły tłumy biegaczy, w sportowych biało- czerwonych koszulkach. Niska temperatura nie odstraszyła niemal 1350 uczestników do ustawienia się na linii startu Bydgoskiego Biegu Niepodległości. W nagrodę jeszcze przed startem ogrzało ich słońce. Chwilę po 11.00, gdy odśpiewano hymn Polski, padł strzał z pistoletu. Kolumna w polskich barwach wysypała się z bieżni Zawiszy na ul. Gdańską, którą podążyli w kierunku parkingu przy Ogrodzie Zoologicznym w Myślęcinku. Tam biegacze zawracali, aby wrócić na stadion, gdzie znajdowała się meta.

Najlepszy okazał się Damian Rudnik (nr 260) z drużyny Rudnik Team. – Musiałem mocno walczyć z Przemkiem do samego końca, ale jest bardzo zadowolony ze startu i zwycięstwa. – mówił po biegu. – Myślałem, że jeszcze cię dogonię, ale trochę zabrakło – tłumaczył Przemysław Ratajczyk z TKKF Kolejarz Bydgoszcz. Trzecim wśród panów był Bartosz Kotłowski z LKS Ostromecko.

Wszystkie wyniki – TUTAJ.

Wyniki mężczyzn (podium)

  1. Damian Rudnik – 15.42
  2. Przemysław Ratajczyk – 15.46
  3. Bartosz Kotłowski – 15.52

Wśród pań zwyciężyła Anna Nowakowska z Zawiszy Bydgoszcz. Druga była Aleksandra Karolczuk z Rawy Mazowieckiej, a na najniższym stopniu podium stanęła jej siostra – Martyna Karolczuk.

Wyniki kobiet (podium)

  1. Anna Nowakowska – 18.22
  2. Aleksandra Karolczuk – 18.52
  3. Martyna Karolczuk – 19.01

Aktywne Miasta. Bydgoska Gra Niepodległości

11 listopada świętujemy 105-lecie odzyskania niepodległości. W Bydgoszczy odbyło się wiele imprez, m.in patriotyczne śpiewanie na Starym Rynku. Bydgoszczanie świętowali też na sportowo podczas Bydgoskiego Biegu Niepodległości czy też rajdu rowerowego.

11-12 listopada mieszkańcy mogą za pośrednictwem aplikacji Aktywne Miasta wziął udział w grze miejskiej. Każdy kto ukończy wyzwanie Bydgoska Gra Niepodległości otrzyma pakiet sportowych upominków. Gadżety do odebrania będą w Biurze Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą, pok. 113a w godzinach pracy urzędu (ul. Jezuicka 1). Zadanie polega na dotarciu do dziesięciu miejsc związanych z Świętem Niepodległości w Bydgoszczy. Wystarczy dołączyć do wyzwania w aplikacji Aktywnie Miasta i podążać za pojawiającymi się na mapie punktami. Trasa liczy około 7,5 km. Rozpoczyna się przy muralu, który powstał z okazji 100-lecia Niepodległości przy ul. Wojska Polskiego na Wzgórzu Wolności, a kończy w Muzeum Wojsk Lądowych przy ul. Czerkaskiej. Udział jest darmowy.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter