Bydgoski Festiwal Nauki 2023 odbędzie się w dniach 20-22 października / Mat. organizator
Przed nami 13. Bydgoski Festiwal Nauki. Rozpoczęła się już rejestracja na warsztaty. Uczestnicy mają do wyboru ponad setkę zajęć w różnych dziedzinach. Impreza odbędzie się w dniach 20-22 października w Młynach Rothera i w bydgoskich uczelniach.
Bydgoski Festiwal Nauki to inicjatywa bydgoskich uczelni: Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Politechniki Bydgoskiej, Collegium Medicum UMK, Wyższej Szkoły Gospodarki i Bydgoskiej Szkoły Wyższej. Ma ona na celu popularyzację nauki. Festiwal od początku swojego istnienia cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Uczelnie prezentują swoje dokonania i zachęcają do odkrywania nauki dorosłych, jak i młodszych. Stąd w programie znalazły się m. in. wykłady, warsztaty i zabawy dla obu grup.
– Oferta programowa wydarzenia jest tworzona w oparciu o następujące zagadnienia: przeszłość i przyszłość, zdrowie i medycyna, kultura, nowe technologie, społeczeństwo, polityka, środowisko, prawo i ekonomia, miasto, porozmawiamy także o innych ważnych sprawach – przekazują organizatorzy.
Tegoroczna edycja odbywać się będzie w uczelniach organizujących festiwal oraz w Młynach Rothera od 20 do 22 października. Imprezę podzielono na dwie części:
20 października – Lab Day
Dzień dla wszystkich tych którzy pragną zajrzeć do zazwyczaj mało dostępnych zakamarków uczelnianych laboratoriów. W pracowniach naukowych odbywać się będą liczne warsztaty, doświadczenia, symulacje, pokazy eksperymentalne. Naukowcy przybliżą fascynujący świat nauki i otworzą drzwi swoich pracowni. Udział we wszystkich wydarzeniach będzie bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w pracowniach naukowych na wszystkie zajęcia warsztatowe (wykłady mają charakter otwarty) obowiązywać będą zapisy.
21 i 22 października – Science Week
Weekend pełen naukowych atrakcji został zaplanowany w Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera. W ciągu dwóch dni – młodsi i starsi – miłośnicy nauki będą mogli wziąć udział w licznych wykładach, warsztatach, prelekcjach, pokazach, grach edukacyjnych, debacie oraz odwiedzą stoiska przygotowane przez organizatorów i partnerów Festiwalu. Udział we wszystkich aktywnościach będzie bezpłatny. Ze względu na warsztatowy charakter części zajęć wymagane będą wcześniejsze zapisy poprzez stronę internetową Festiwalu.
Młyny Rothera. Przyjazne miejsce dla nauki
– To już kolejny rok, kiedy Młyny Rothera są partnerem Bydgoskiego Festiwalu Nauki. To dla nas ogromne wydarzenie, ale też duże wyróżnienie. Cieszymy się, że impreza z roku na rok przybiera coraz większe kształty, program jest na prawdę imponujący. Młyny do dobre miejsce na popularyzację nauki. Jako Centrum Nauki i Kultury przykładamy na co dzień dużo uwagę, aby wydarzenia, które się u nas odbywają były rzeczywiście angażujące dla mieszkanek i mieszkańców Bydgoszczy – mówi Anna Czarnecka z Działu Komunikacji Młynów Rothera.
Pełen program z możliwością rezerwacji miejsc (rezerwacja będzie obowiązywać tylko na zajęcia/warsztaty/laboratoria 20 października oraz na część warsztatów, które odbędą się 21 i 22 października w Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera) dostępne są na stronie BFN. Wykłady i stoiska pokazowe mają charakter otwarty i nie wymagają zapisów.
Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!