Bydgoski Jarmark Świąteczny przed startem. Wygląda bajecznie [ZDJĘCIA]

Mostowa i Most Staromiejski / Fot. Patryk Gettka

Bydgoski fotograf Patryk Gettka zrobił z drona zdjęcia ul. Mostowej i pl. Teatralnego, na których szykuje się Bydgoski Jarmark Świąteczny. Wygląda imponująco.

Początek Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego za dwa dni, w sobotę (18 listopada). Wszystkie atrakcje i stoiska będą czynne już od godz. 13, ale oficjalne otwarcie, którego dokonają prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski i przewodnicząca Rady Miasta Monika Matowska, nastąpi tego dnia o godz. 16.30. Rozświetli się 14-metrowa miejska choinka stojąca już na Starym Rynku. Władze Bydgoszczy zapraszają mieszkańców na tę uroczystość.

Wcześniej, od godz. 15, będzie można obejrzeć występ zespołu „Planeta Tańca” – szkoły tańca Joanny Ossowskiej. O godz. 16.40 rozpocznie się pochód z orkiestrą, szczudlarzami i tancerkami przez most w stronę ul. Focha. Tam nastąpi przecięcie jarmarkowej wstęgi. Nie zabraknie pokazów ognia, koncertów na żywo a odwiedzających będą witać gotowi do robienia pamiątkowych zdjęć szczudlarze- elfy.

Transmisja live z otwarcia od 16.30 na profilu facebook.com/bydgoszczpl.

Potem aż do 22 grudnia, w godz. 13-20 (w piątki i soboty do 21) Bydgoski Jarmark Świąteczny będzie oferował wiele atrakcji. Na placu Teatralnym – zimowe miasteczko zabaw. Największe będzie 33-metrowe diabelskie koło, które już góruje nad Starym Miastem. Na Starym Rynku stanie – po raz pierwszy w Polsce – zabytkowa karuzela wenecka. Zjeździła już wiele krajów w Europie. Będzie też piękna, świąteczna piramida.

– I dla młodszych i dla starszych mamy coś ciekawego. Będziemy mieli szeroką ofertę rękodzieła, wyrobów świątecznych, ozdób i szeroką gamę produktów gastronomicznych – mówi Łukasz Krupa, dyrektor Biura Promocji i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta. W tym roku swoje stoiska otworzy 60 wystawców m. in. z Zakopanego, Holandii czy Niemiec, ale i nie zabraknie lokalnych przedsiębiorców. 

Jarmark jest już wspaniale oświetlony. Pokazuje to na swoich zdjęciach z drona Patryk Gettka. – Moją pasją jest fotografia, a od 4 lat również drony – co daje to połączenie? Widoki, których nie zobaczylibyśmy z ziemi. Dron jest zawsze przy mnie, kiedy wracałem z pracy postanowiłem zobaczyć, jak wyglądają przygotowania do jarmarku. Ucieszyłem się, kiedy zobaczyłem że odbywają się próby iluminacji… mój skrzydlaty przyjaciel również. Zdecydowałem że trzeba zatrzymać ten moment na zdjęciach – powiedział autor zdjęć.

Udostępnij: Facebook Twitter