Bydgoski Jarmark Świąteczny otwarty. Inauguracja w zimowej odsłonie

W sobotę (19 listopada) otwarty został Bydgoski Jarmark Świąteczny. Światła na miejskiej choince na Starym Rynku zapalili prezydent Rafał Bruski i przewodnicząca rady miasta, Monika Matowska.

Jarmarkowe kramy i oczekiwane szczególnie przez dzieci zimowe miasteczko zaczęły działać już od godz. 13. Wtedy już było biało. Śnieg pokrył także Stary Rynek i ul. Mostową, gdzie rozłożył się Bydgoski Jarmark Świąteczny. Przewodnicząca Monika Matowska i prezydent Rafał Bruski zainaugurowali oficjalnie go o 16.30. 14-metrowa choinka, ważąca około 2 ton rozbłysła dziesiątkami ozdób.

Wtedy jarmark rozkręcił się już na całego. Bydgoszczanie z zaciekawianiem oglądali ofertę na 49 stoiskach, gdzie można kupić świąteczne prezenty, najeść się i wypić coś ciepłego – to było potrzebne, bo ścisnął lekki mróz. Nad placem Teatralnym góruje diabelski młyn. – Mamo, chodźmy na tę karuzelę – słyszeliśmy, jak dzieci namawiały do skorzystania z lunaparkowych atrakcji.

Bydgoski Jarmark Świąteczny zaprasza do 22 grudnia, jeszcze cztery dni dłużej będzie działać lunapark w zimowym miasteczku. Miasto zachęca kierowców do skorzystania z nowego parkingu przy ul. Grudziądzkiej, skąd na Stary Rynek jest naprawdę blisko. Parking jest podzielony na dwie strefy. W strefie SPP parkowanie po godz. 17 i w weekendy jest darmowe. Pierwsza godzina parkowania w strefie SPP w inne dni, w godz. 8 – 17 kosztuje 3,80 zł. Kierowcy przyjeżdżający do Bydgoszczy od strony Inowrocławia mogą zostawić samochód na parkingu przy ul. Kujawskiej, a pobrany bilet wykorzystać jako darmowy bilet komunikacji miejskiej. Koszt tego typu parkowania w P&R wynosi 3,80 zł za pierwszą godzinę.

Udostępnij: Facebook Twitter