Bydgoski sportowiec zdobył Puchar Prezydenta USA

Artur Pujszo, dżudoka z Bydgoszczy, trenujący w klubie AZS/Wyższa Szkoła Gospodarki zdobył Puchar Prezydenta USA. To nie pierwszy sukces tego zawodnika za oceanem.

Zawody zostały rozegrane zostały w Irving Convention Center w Teksasie. To prestiżowe zmagania, w których stawką jest Puchar Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Ranga tych zawodów zbliżona jest to Igrzysk Panamerykańskich.

Rywalizacja jest ogromna. W walkach wzięło udział ponad tysiąc zawodników z 30 krajów całego świata. Nasz kraj reprezentowali Artur Pujszo z Bydgoszczy oraz Damian Szwarnowiecki Wrocławia.

Obaj nasi  zawodnicy zwyciężyli w swoich kategoriach wagowych: Damian Szwarnowiecki w wadze do 81 kg, natomiast Artur Pujszo w najcięższej kategorii +100kg. Bydgoszczanin, zawodnik AZS/WSG kształci swoje umiejętności także w nowojorskim klubie Martial Arts Academy. Na podium, poza Polakiem, znaleźli się judocy z Chin, Gruzji i Stanów Zjednoczonych. – Zabrakło jedynie Japonii.  Oby tak dalej – promocja Bydgoszczy za oceanem zapewniona – cieszy się Ryszard Pujszo, trener AZS/WSG.

Latem tego roku Artur Pujszo w mistrzostwach Stanów Zjednoczonych zwyciężył zarówno w kategorii powyżej 100 kg oraz open.