Bydgoski Włącznik Antysmogowy. Jak działają w województwie przepisy antysmogowe i co z piecami na węgiel

W trakcie debaty w Młynach Rothera specjaliści będą m.in. dyskutować o tym, jak działać wobec zakazu użytkowania bezklasowych pieców na paliwa stałe, który wejdzie w życie od 1 stycznia 2024 roku.

We wtorek (6 czerwca) odbędzie się w Młynach Rothera debata dotycząca uchwały antysmogowej, będąca częścią projektu Bydgoski Włącznik Antysmogowy. Jego partnerem jest miasto Bydgoszcz. Zgłoszenia udziału w debacie są przyjmowane do 2 czerwca. Zaproszenie kierowane są do:

– wszystkich mieszkańców gmin województwa kujawsko-pomorskiego, którym jakość wdychanego powietrza nie jest obojętna,
– samorządowców,
– naukowców, 
– aktywistów i społeczników

Debata pt. „Implementacja przepisów antysmogowych przez gminy województwa kujawsko-pomorskiego”, odbędzie się 6 czerwca, w godzinach od 10 do 15.30. W związku ze zbliżającą datą wejścia w życie zakazu użytkowania bezklasowych pieców na paliwa stałe, 1 stycznia 2024 roku, samorządy zastanawiają się jakie podjąć starania, aby dostosować się do nowych wymagań.

-Podczas debaty, chcemy wspólnie przeanalizować obecną sytuację związaną z wejściem w życie zakazu, odnieść się do stanu jakością powietrza w województwie oraz poziomu świadomości mieszkańców. Wraz z ekspertami i przedstawicielami gmin i strony społecznej przedyskutujemy możliwe rozwiązania i narzędzia wykorzystywane przez samorządy w celu implementacji przepisów antysmogowych – informują organizatorzy.

Udostępnij: Facebook Twitter