Bydgoszczanie będą komentować wyścigi Formuły 1 dla stacji Viaplay. Duet podcasterów zyskał uznanie

Bartosz Budnik i Bartosz Pokrzywiński w jednym ze swoich programów / Screen z Parc Ferme Podcast

Bartosz Budnik i Bartosz Pokrzywiński są z bydgoskiego Fordonu. Znają się ze studiów. Są wielkimi miłośnikami sportów samochodowych i znawcami Formuły 1. Dołączyli do ekipy polskich komentatorów Formuły 1 w sezonie 2023.

„Parc Ferme Podcast” to ich wspólne dzieło, które prowadzą od pięciu lat. Można ich zobaczyć i posłuchać na Spotify oraz YouTube. Co tydzień opowiadają o nowinkach i sekretach Formuły 1. Rozmowa jest żywa i wartka, a jej najcenniejszą wartością jest ironia i satyra, z jaką Bartosz Budnik i Bartosz Pokrzywiński opisują Formułę 1.

Formuła 1 po bydgosku

Znają się już od studiów. Obaj są wielkimi miłośnikami motoryzacji i samochodów w szczególności. Pokrzywiński uprawia także triathlon. Parc ferme – czyli zamknięty parking, to wydzielone miejsce w okolicach alei serwisowej lub strefy, do którego po treningu kwalifikacyjnym oraz po zakończeniu każdego wyścigu odstawiane są samochody, które pozostają tam pod nadzorem sędziów bez dostępu osób trzecich. Budnik i Pokrzywiński „otwierają” go, prezentując tajniki Formuły 1.

Ich kanał na YouTube ma niemal 30 tys. subskrybentów, a opublikowane nagrania miały 6.7 mln wyświetleń. Obaj współtworzą także serwis Parcer.me. Już w ub. roku współpracowali z Viaplay, relacjonując wyścigi IndyCar.

Udostępnij: Facebook Twitter