Bydgoszczanie będą ściskać Operę Nova. Z sympatii. Wielkie opasanie gmachu na jubileusz

66 lat temu odbyło się pierwsze przedstawienie na bydgoskiej scenie operowej. W środę (21 września) Opera Nova zaprasza na opasanie swego gmachu.

To ma być uścisk budynku, który odda sympatię dla opery w Bydgoszczy i wszystkich jej twórców. W środę (21 września) o godz. 17 Opera Nova zaprasza na ul. Focha do udziału w okolicznościowym happeningu podczas którego zebrani dokonają wspólnego „opasania opery”.

Opasanie opery z nagrodami

Najpierw, przed wejściem głównym artyści baletu wykonają fragment choreografii Roberta Bondary z baletu „Alicja w Krainie Czarów”. Spektakl, można zobaczyć od 23 do 25 września. Następnie tancerze zachęca widzów do wspólnego tańca, a potem wszyscy utworzą ludzki łańcuch wokół gmachu Opery Nova.

Uwaga – będą nagrody. Co 66. osoba może zdobyć operowe gadżety oraz voucher na spektakl z bieżącego repertuaru Opery Nova. Wyłanianie szczęśliwych „66” odbywać się będzie począwszy od osoby nr 0. Będzie nim Kapelusznik – tancerz, jedna z postaci z „Alicji w Krainie Czarów”. To on stanie wśród widzów w dowolnie wybranym miejscu. Potem Marcowy Zając, kolejny tancerz, rozpocznie liczenie, podążając zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Kwadrans przed spektaklem

Scena z „Alicji w Krainie Czarów” / Fot. Andrzej Makowski

Balet Opery zaprasza widzów na cykliczne spotkania z artystami. Odbywać  się one będą kwadrans przed rozpoczęciem spektaklu. Mają być okazją do krótkiej zapowiedzi przedstawienia i ciekawostek z jego realizacji,  a także do bezpośredniej rozmowy i do zadania pytań wykonawcom.

Pierwsze z tych spotkań odbędą się przed dwoma spektaklami baletu „Alicja w Krainie Czarów”: w piątek (23  września) o godz.18.45 i w niedzielę, 25 września, o godz.17.45 – w kawiarni, w foyer Opery Nova (1. piętro). Na spotkaniu obecni będą kierowniczka baletu, Małgorzata Chojnacka oraz dwoje artystów biorących udział w spektaklu.

Udostępnij: Facebook Twitter