Centrum Seniora, Dworcowa 3. Wiemy, jak wygląda w środku po remoncie. Przed otwarciem – konsultacje [ZDJĘCIA]

Witryna Centrum Seniora Dworcowa 3 / Fot. R. Sawicki/UMB

Kiedyś był tam kultowy salon fryzjerski. Po jego zamknięciu lokal przy Dworcowej 3 został przeznaczony na Centrum Seniora. Wnętrza są już gotowe. W poniedziałek (15 maja) rozpoczynają się konsultacje społeczne, które mają dać obraz, jakie funkcje powinno spełniać to miejsce.

Kompleksowa przebudowa i remont wnętrz lokalu, który został przede wszystkim przystosowany dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami został praktycznie zakończony. Obecnie trwa proces zakupu niezbędnych mebli i wyposażenia. Centrum Seniora przy ul. Dworcowej 3 ma stać się miejscem spotkań bydgoszczan i umożliwiać różne formy aktywności.

Przed otwarciem jednak czas na konsultacje społeczne. Opinie bydgoszczan mają ustalić ostateczny kształt regulaminu korzystania i funkcji, jakie ma oferować centrum „Dworcowa 3”.

Start konsultacji społecznych w poniedziałek, 15 maja. Potrwają do 5 czerwca. Można wyrazić swoją opinię za pomocą karty konsultacyjnej oraz podczas organizowanych spotkań konsultacyjnych.

Dworcowa 3. Podstawowe zasady

Celem istnienia Centrum Seniorów „Dworcowa 3” jest wspieranie i propagowanie aktywności senioralnej, ale wyłącza się działania o charakterze politycznym, religijnym oraz komercyjnym. Seniorzy będą mieli dostęp do sali konferencyjnej, sali szkoleniowej oraz sprzętu multimedialnego. Centrum będzie również wspierać aktywności bydgoskich organizacji pozarządowych, udostępniając im miejsce do spotkań, doradztwo, udzielanie informacji, promocję działań organizacji oraz wspieranie relacji międzypokoleniowych, działania na rzecz rozwoju i promocji wolontariatu, integrację społeczności lokalnej.

Propozycję kształtu regulaminu, który podlega konsultacjom można przeczytać – TUTAJ. Jest tam np. propozycja godzin otwarcia: „Centrum czynne jest w dni powszednie, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy, w godzinach 8.00 – 18.00 oraz w soboty w godzinach 10.00 – 14.00.”

Udział w konsultacjach jest otwarty dla każdego mieszkańca Bydgoszczy, a ich zasięg będzie ogólnomiejski. Swoje uwagi można przekazać za pomocą karty konsultacyjnej, którą można wypełnić na stronie www.bydgoszcz.pl/centrumseniora lub w wersji papierowej w BCOPiW przy ul. Gdańskiej 5 (dostępne od 15 maja). Odbędzie się także spotkanie konsultacyjne.

Udostępnij: Facebook Twitter