Centrum Seniorów „Dworcowa 3” ma nową witrynę. W tym roku planowane jest otwarcie

Nowa witryna przy Dworcowej 3 / Fot. B.Witkowski/UMB

Przyszłe Centrum Seniorów „Dworcowa 3” wygląda coraz lepiej. We czwartek, 9 lutego zamontowano nową witrynę lokalu. Jej wygląd przypomina sąsiednie okno wystawowe „Starej Mydlarni”.

W kamienicy przy Dworcowej 3, gdzie dawnie znajdował się kultowy salon fryzjerski, trwają intensywne prace. W coraz większym stopniu są to już prace wykończeniowe. Na podłogach i ścianach kładziony jest gres. Otwory drzwiowe zostały zaopatrzone w ościeżnice. Trwają ostatnie prace instalacyjne. Na podwieszanym suficie instalowane są kolejne panele, w tym głośnikowe i oświetleniowe. Przez nową witrynę dojrzeć będzie można zainstalowaną windę. Niebawem montowana będzie także zabudowa punktu powitalnego.

Nowoczesne miejsce dla seniorów

Na pierwszym piętrze będzie mieściła się sala konferencyjna przeznaczona dla 50 osób oraz mniejsza sala szkoleniowa. Przeniesie się tam Biuro Aktywności Społecznej. Obiekt zostanie wyposażony w mechaniczną wentylację i klimatyzację, ogrzewanie gazowe, system nagłośnienia, wyświetlacze TV oraz nowe przyłącze do miejskiej sieci teleinformatycznej.

Na parterze znajdą się mała kawiarnia oraz mobilne stanowisko do obsługi spraw urzędowych. Tu będzie można również m.in. wyrobić Kartę Seniora. Bydgoscy seniorzy będą mogli przyjść ze swoimi wnukami, które w czasie załatwiania niezbędnych formalności skorzystają z kącika zabaw dla dzieci. Ci, którzy postanowią spędzić w centrum więcej czasu, będą mieli do dyspozycji stanowisko bookcrossingowe – miejsce, gdzie bezpłatnie wypożyczą książkę.

Prace rozpoczęły się na początku 2022 roku. Prowadzone są przez firmę Kontbud i będą kosztować ok. 2 mln złotych.

Po dawnym salonie fryzjerskim

Do 2016 roku znajdował się tutaj kultowy salon fryzjerki, w którym przez 75 lat przygotowywano bydgoszczanom fryzury. Samą kamienicę wzniesiono w latach 1893-94. Po zakończeniu prac remontowych obiekt będzie wyposażany w meble i sprzęty multimedialne. Równolegle trwają prace nad rozwiązaniami funkcjonalno-organizacyjnymi i regulaminem obiektu. Są one konsultowane z mieszkańcami. Otwarcie centrum planowane jest w drugiej połowie tego roku.

Zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter