Ciepło serca w słoiku. Podaruj piękne święta potrzebującym

Konferencja prasowa akcji „Ciepło serca w słoiku”/ fot. Błażej Witkowski UMB

Startuje 14. edycja świątecznej akcji pomocowej. Bydgoszczanie podzielą się tym, co mają z dziećmi z domów dziecka, seniorami, osobami ubogimi i bezdomnymi. Wielki finał 25 grudnia.

Ta akcja ma dwa wymiary. Zbieramy dary przed świętami w wyznaczonych miejscach, ale tym najważniejszym aspektem jest to, żebyśmy się spotkali tutaj, na Placu Wolności, w pierwszy dzień świąt od godziny 11 do 11.30. Prosimy o przynoszenie ciepłych posiłków zapakowanych w słoiki i zawiniętych w gazety. Z barszczem, z pierogami – z wszystkim tym, co znajduje się na świątecznym stole, żeby podzielić się z osobami potrzebującymi. Z osobami, które tutaj przyjdą ale będziemy tak jak co roku jeździli również z darami po koczowiskach – mówi Ireneusz Nitkiewicz.

Przed wielkim finałem akcji, zbierana jest przede wszystkim żywność o długim terminie przydatności do spożycia – konserwy, kasze, makarony. Do punktu zbiórki można przynieść także kosmetyki, słodycze, gry planszowe i zabawki. Zostaną nimi obdarowani podopieczni domów dziecka w Bydgoszczy i okolicach. Dzieci w wieku 5-18 lat. Organizatorzy akcji „Ciepło serca w słoiku” podkreślają, że zabawki muszą być nowe.

Świąteczne dary zostaną dostarczone m.in.: do Centrum Pomocy dla Bezdomnych Mężczyzn w Bydgoszczy, Centrum Pomocy dla Bezdomnych Kobiet i Matek z Dziećmi w Bydgoszczy, dla Wspólnej Spiżarni Jadłodzielnia Bydgoszcz.

Żywność i inne upominki można przynieść do 21 grudnia do jednego z punktów zbiórek:

– Optyk L. W. Michalscy ul. Gdańska 28,
– Derred pracownia krawiecka ul. Wojska Polskiego 8,
– Euromaster Landowscy Opon-Lan ul. Łęczycka 51,
– Expert Auto ul. Dąbrowa 46

Każdy może przyłączyć się do akcji i utworzyć własny punkt zbiórki darów. Organizatorzy w szczególności liczą na zaangażowanie firm, szkół i przedszkoli.

Rozumiemy, że dzisiaj koszty życia dla każdego są coraz większe, rozumiemy, że wiele osób zastanawia się przy tych rosnących cenach: jak te święta zrobić? Ale pamiętajmy, że są osoby jeszcze bardziej potrzebujące i liczy się przede wszystkim gest. Jeżeli ktoś nie ma czasu, nie może przyjechać z darami, może wesprzeć nas finansowo. Na stronie Fundacji ChcePomagam będzie założona zbiórka. Każda złotówka ma znaczenie – dodaje Ireneusz Nitkiewicz.

Konferencja "Ciepło z serca w słoiku"
Konferencja „Ciepło z serca w słoiku” / Fot. B.Witkowski / UMB

Wigilijne potrawy będą zbierane na Placu Wolności 25 grudnia od godziny 11. W tym dniu można przynieść ze sobą również ciepłą odzież, koce i kołdry. Zostaną przekazane osobom bezdomnym, koczującym w różnych miejscach w Bydgoszczy. W ustaleniu ich miejsc pobytu pomoże Straż Miejska. Organizatorzy w ciągu kilku lat trwania akcji „Ciepło serca w słoiku” zdążyli poznać wielu potrzebujących i bezdomnych. Wiedzą, jakie są ich potrzeby i marzenia.

Akcję organizuje Fundacja ChcePomagam i Przyjaciele. Szczegóły wydarzenia i aktualne informacje znajdziecie na Facebooku

Poznaj historie z życia miasta – zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter