Czarterowy rekord na bydgoskim lotnisku. W przyszłym roku ma być jeszcze lepiej. Więcej kierunków

Port Lotniczy Bydgoszcz pochwalił się rekordem. Ponad 60 tys. mieszkańców naszego regionu wyruszyło na wakacje czarterowymi samolotami z naszego lotniska.

Przypomnijmy, że w tegorocznym sezonie letnim biura podróży przygotowały ofertę wakacyjnych lotów z Bydgoszczy do Antalyi (Turcja), Burgas (Bułgaria) oraz na greckie wyspy Rodos i Kretę. – W szczytowym momencie każdego tygodnia z Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. odlatywało aż sześć rejsów na Riwierę Turecką oraz po jednej rotacji na pozostałych wakacyjnych kierunkach – informuje Mateusz Dul, rzecznik Portu Lotniczego.

Rekordy w czarterach

Ofertę lotów przygotowali tacy touroperatorzy jak Coral Travel, Grecos Holiday, Nowa Itaka Sp. z o.o., Rainbow Tours SA, TUI Polska Sp. z o.o.. Mieszkańcy Kujaw i Pomorza chętnie korzystali z wypoczynku z wylotem z regionalnego portu. W sumie, w m minionym sezonie letnim odprawiono aż 60 310 pasażerów udających się na wakacyjny wypoczynek. To wzrost o ponad 94 proc w porównaniu z sezonem letnim 2022 oraz blisko 42 proc. więcej niż w 2019 roku.

Mieszkańcy naszego regionu, coraz chętniej wybierają wakacje z wylotem z Bydgoszczy. Decyduje o tym głównie dobra oferta touroperatorów oraz fakt, iż na Lotnisko Bydgoszcz, nie trzeba daleko jechać. Cieszymy się z rekordowego sezonu, ale przede wszystkim z optymizmem patrzymy w przyszłość, bo kolejny rok czarterowy zapowiada się dla naszego lotniska jeszcze lepiej – mówi Monika Mejsner-Hermelin, prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. – Znamy już pierwsze oferty zaprezentowane przez biura podróży. Wiemy, jednak, że touroperatorzy planują uruchomienie kolejnych wakacyjnych kierunków, tak by mieszkańcy naszego regionu, w 2024 roku mogli odkryć zupełnie nowe miejsca.

Do systemów rezerwacyjnych, wprowadzone zostały pierwsze oferty wycieczek na sezon 2024, który podobnie jak w tym roku, ma rozpocząć się już przed majówką. Natomiast ostatni rejs czarterowy zaplanowany został pod koniec października.

Udostępnij: Facebook Twitter