Cztery medale bydgoskich lekkoatletów na HMP. Marika Popowicz-Drapała ze złotem, kolejny raz pobiła rekord życiowy i świata

Marika Popowicz-Drapała podczas Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu / Fot. Marek Biczyk/ PZLA

Podczas rozgrywanych 68. Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu Marika Popowicz-Drapała ustanowiła rekord życiowy i pobiegła najszybciej na świecie w swojej kategorii wiekowej.

Po raz drugi przed toruńską publicznością zaimponowała Marika Popowicz-Drapała. Podopieczna trenera Jacka Lewandowskiego specjalizująca się od niedawana w biegu na 400 metrów już na początku lutego zadziwiła fanów, gdy „wykręciła” podczas Copernicus Cup czas 52,14 – już wówczas był to jej rekord życiowy. Tym razem sprinterka bydgoskiego Zawiszy w Arenie Toruń wygrała finał mistrzostw kraju rozegranych 17 i 18 lutego, ponownie poprawiając z czasem 51.87 rekord życiowy i rekord świata masters (kategoria powyżej 35 lat).

To coś pięknego zobaczyć 51 z przodu. Przed sezonem naprawdę ciężko na to pracowałam. Cieszę się, że ta praca, którą wykonujemy z trenerem daje takie efekty – podkreśliła Popowicz-Drapała po zakończonym biegu.

Takie wyniki bydgoszczanki to bardzo dobry prognostyk przed Halowymi Mistrzostwami Świata w Glasgow, które odbędą się w dniach 1-3 marca. Nie ukrywa również, że z formą chce wycelować w igrzyska olimpijskie w Paryżu.

Spotkały się dwa mocne charaktery

W finale Popowicz-Drapała startowała na piątym torze, mając przed sobą doświadczoną na dystansie 400 metrów Justynę Święty-Ersetic. Mistrzyni olimpijska w sztafecie mieszanej 4×400 m dobiegła na drugim miejscu z czasem 52.31.

Wiedziałam, że biegam z czołowymi specjalistkami na 400 metrów. Przede mną startowała Justyna, która nie odpuszcza nawet na centymetr. Zażartowałam do niej, że spotkały się dwa mocne charaktery – dodała Popowicz-Drapała. Trzecia bieg ukończyła Kinga Gacka (52.78) z BKS-u Bydgoszczy. Tuż za podium finiszowała Iga Baumgart-Witan również z BKS-u. (53.06).

Srebra panów z Zawiszy

Srebrny medal na 800 metrów zdobył Patryk Sieradzki z Zawiszy (1:47.20). Najlepszy był Mateusz Borkowski, który wygrał z czasem 1:46.78.

Wicemistrzem kraju w skoku wzwyż został Mateusz Kołodziejski z Zawiszy (2.18 m) W tej konkurencji triumfował Norbert Kobielski z MKS-u Inowrocław (2.22 m).

W klasyfikacji medalowej Zawisza SL uplasował się na 10. pozycji. BKS Bydgoszcz na 29.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!