Drogowa inwestycja na Bartodziejach. Ulica Łęczycka ma być jak nowa [ZDJĘCIA]

Prace na Łęczyckiej / Fot. S. Makowski/UMB

Od miesiąca trwają prace przy gruntownej przebudowie ul. Łęczyckiej. Jej nawierzchnia wymagała całkowitego remontu. Będą także nowe chodniki i krawężniki oraz elementy ułatwiające orientację osobom niewidzącym.

Prace prowadzone przez ekipę ze Strabagu obejmują praktycznie całą ulicę. Podzielono je na dwie części. Pierwsza obejmuje fragment od ulicy Kamiennej do Curie-Skłodowskiej, a druga – od Curie-Skłodowskiej do ulicy Fordońskiej. Pośrodku, między nimi mamy oczywiście skrzyżowanie Łęczycka – Curie-Skłodowskiej. I w tym miejscu oraz przy chodniku po wschodniej stronie Łęczyckiej, roboty nie są prowadzone. Zaplanowano tam budowę ciągu pieszo-rowerowego, który połączy się z trasą rowerowa planowaną też w ciągu ul. Curie – Skłodowskiej. Trwają już prace projektowe.

Natomiast na obu odcinkach Łęczyckiej wykonywana jest nowa konstrukcji jezdni. Trwa wymiana krawężników. Zostaną przebudowane zjazdy i chodnik znajdujący się od ulicy Bocznej do ulicy Curie-Skłodowskiej po jej zachodniej stronie. Przy przejściach dla pieszych zastosowane będą elementy strukturalne ułatwiające orientację osobom niewidomym i niedowidzącym.

Dodatkowo przebudowany będzie fragment ulicy Kamiennej poprzez  wydłużenie lewoskrętu na skrzyżowaniu z Łęczycką. Wymagać będzie to również przestawienia kilku latarni. Upłynni to ruch na trasie WZ i poprawi bezpieczeństwo. Samochody skręcające w lewo nie będą blokować pasa ruchu przeznaczonego do jazdy na wprost. Wykonawcą robót jest firma Strabag, która w przetargu złożyła najkorzystniejszą ofertę. Koszt zadania to ponad 7,5 mln zł. Prace zakończą się jesienią bieżącego roku.

Przypomnijmy, że w związku z remontem tymczasowo linie nr 59,64,69,89 i 33N kursują ulicą Bałtycką. Objazd dla samochodów zalecany jest ul. Fabryczną. 

Udostępnij: Facebook Twitter