Drogowcy wyczyścili Trasę Uniwersytecką z pseudograffiti. Nowy mural na Armii Krajowej też został oszpecony

Oczyszczona Trasa Uniwersytecka / Mat. ZDMiKP

Drogowcy informują: Zamalowaliśmy pseudograffiti na Trasie Uniwersyteckiej. Niestety, nowy mural na osiedlu Leśnym pod wiaduktem na al. Armii Krajowej też został zdewastowany. Nawet nie zdążyliśmy go odebrać od plastyka, a już został pomazany sprayem.

Obie ściany wzdłuż Trasy Uniwersyteckiej były niemal w całości zamalowane przez bazgroły udające graffiti mające po kilkadziesiąt metrów długości. Na szczęście zniknęły. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zlecił oczyszczenie trasy.

Trasa Uniwersytecka przed oczyszczeniem / Mat. ZDMiKP

– Na zamalowanie pseudo-graffiti na trasie Uniwersyteckiej musieliśmy wydać aż 80 tys. zł – wyjaśnia Tomasz Okoński, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy. – To niejedyny obiekt, który w ostatnim czasie padł ofiarą wandali. Mural pod nowym obiektem przy ul. Armii Krajowej również został zamalowany przez grafficiarzy.

Zniszczony mural pod wiaduktami na Armii Krajowej / Fot. Mat. ZDMiKP

„Zielony” mural pod wiaduktem nawet nie zdążył jeszcze zostać odebrany przez plastyka miejskiego, a już został oszpecony i zniszczony. Tu też praca będzie kosztować niemałe pieniądze.

Udostępnij: Facebook Twitter