Dwie nieruchomości w Starym Fordonie wystawione na sprzedaż – miasto szuka chętnych

Dwie nieruchomości przy ul. Bydgoskiej czekają na inwestora / Fot. B. Witkowski /

25 czerwca odbędzie się przetarg ustny na sprzedaż dwóch nieruchomości znajdujących się przy ulicy Bydgoskiej w Starym Fordonie. Ceny wywoławcze są atrakcyjne, jest jednak „ale”….

Dwie nieruchomości mieszczą się przy ulicy Bydgoskiej 3 i 7. Cena wywoławcza tańszej nieruchomość (ul. Bydgoska 7) wynosi 145 tysięcy złotych. Działka zabudowana jest dwukondygnacyjnym budynkiem mieszkalnym, który powstał w roku 1900, budynkiem mieszkalnym jednokondygnacyjnym oraz parterowym budynkiem niemieszkalnym. Nieruchomości nie mają mieszkańców, ci zostali przekwaterowani przez Administrację Domów Miejskich ze względu na fatalny stan techniczny nieruchomości. Większa, a więc i droższa, jest nieruchomość przy ulicy Bydgoskiej 3 – cena wywoławcza w przetargu wynosić będzie 230 tysięcy złotych. Ta nieruchomość znajduje się jednak w jeszcze gorszym stanie. W 2020 roku prawdopodobnie padła ofiara podpalenia, spłonęło całkowicie m.in. poddasze, a kilkudziesięciu strażaków z trudem opanowało płomienie. Ta nieruchomość, co oczywiste, również jest obecnie niezamieszkała.

Na tę część miasta obowiązuje plan zagospodarowania przestrzennego Stary Fordon, który przewiduje w tym miejscu lokalizację zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej i usługowej, przy czym funkcje te mogą występować wspólnie lub samodzielnie.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter