Dworcowa 3. Nestorzy i seniorzy zapraszają na partyjkę brydża sportowego

Brydż sportowy w Centrum Seniora Dworcowa 3 / Fot. Stow. Brydża Sportowego Nestorzy i Seniorzy

Bydgoszczanki i bydgoszczanie zbierają się w Centrum Seniorów Dworcowa 3 i grają w brydża sportowego. Zajęcia organizuje Stowarzyszenie Brydża Sportowego „Nestorzy i Seniorzy”.

– Szybko zebrała się wśród seniorów grupa miłośników brydża sportowego, który grają w Centrum Dworcowa 3 – mówi Zbigniew Jędrkiewicz ze Stowarzyszenia Brydża Sportowego „Nestorzy i Seniorzy”, które prowadzi zajęcia i gry. – Przychodzą panie i panowie w różnym wieku, od kilku do kilkunastu osób – opowiada o seniorach-brydżystach.

Wspólne brydżowe zmagania odbywają się w środy od 16.30. Zwykle trwają od półtorej do dwóch godzin. Rozpoczęły się na początku roku. Brydżowe stowarzyszenie „Nestorzy i Seniorzy” jest zarejestrowane w Kujawsko-Pomorskim Związku Brydża Sportowego. Ogłaszali zajęcia przy Dworcowej 3 poprzez ten związek oraz w Centrum Seniora i Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy Gdańskiej 5.

– Odzew był żywy. Zajęcia cieszą się dużym powodzeniem – mówi Zbigniew Jędrkiewicz. Seniorzy grają także w szachy. „Nestorzy i Seniorzy” planują zorganizowanie cyklu miniturniejów brydżowych dla seniorów. Odbywałyby się w soboty przy Dworcowej 3.

Udostępnij: Facebook Twitter