Dzień Dziecka w Bydgoszczy. Moc atrakcji dla każdego

1 czerwca, w czwartek, obchodzimy Dzień Dziecka. Spójrzcie, jakie wydarzenia odbędą się z tej okazji w Bydgoszczy i wybierzcie rozrywkę dla Waszej rodziny. Na naszej liście każdy znajdzie coś dla siebie.

Przygoda w muzeum

Dzień Dziecka w muzeum – to brzmi nudno? Nic bardziej mylnego! Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego zaprasza dzieci i ich rodziców na chwile pełne wrażeń. W Centrum Edukacji Muzealnej przy ul. Mennica 6, w godzinach 12-13, odbędą się „Muzealne sensorki w lesie wyobraźni”. W nowo otwartej sali sensorycznej maluchy przejdą ścieżką inspirowaną sztuką Leona Wyczółkowskiego. Artystę pasjonowała natura i często tworzył w plenerze. Kto wie, być może spacer w lesie wyobraźni zainspiruje młodych bydgoszczan do stworzenia własnego dzieła?

Również 1 czerwca o godzinie 14 w Domu Leona Wyczółkowskiego przy ul. Mennica 7 rozpoczną się „Podróże Pana Leona”. Dzieci odbędą fascynującą wyprawę – od tatrzańskich szczytów po gościeradzki dworek artysty.

Muzeum Apteka pod Łabędziem
Muzeum Apteka pod Łabędziem / Fot. B.Witkowski / UMB

Muzeum Okręgowe będzie świętować Dzień Dziecka również w weekend. W sobotę, 3 czerwca o godzinie 12 rozpocznie się Integracyjny Dzień Dziecka na Gdańskiej 5 pn. EkoRok w zdrowiu i ogrodzie. W Aptece pod Łabędziem i Ogrodzie Społecznika czekać będzie mnóstwo atrakcji:

-dla dzieci: ekologiczne quizy i zabawy ruchowe z nagrodami

– dla mam od dzieci: tworzenie portretów z suszonych kwiatów z wykorzystaniem misternych odlewów wykonanych przez uczniów Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy
– dla wszystkich: spektakl w wykonaniu „Dziecięcego Graffiti” – stowarzyszenia skupiającego osoby z niepełnosprawnościami
– dla zdrowie: stokrotki i bratki: jeść, pić czy podziwiać – warsztaty podczas których dowiemy się o właściwościach kulinarnych i leczniczych wiosennych kwiatów
Obowiązuje bilet wstępu do muzeum.

Dzień Dziecka w Bydgoszczy: Dookoła świata w Młynach Rothera

Klubopiekarnia Woda
Młyny Rothera / Fot. B.Witkowski / UMB

Wszystkie dzieci nasze są – pod taką nazwą odbędą się twórcze warsztaty w Nowym Miejscu. W piątek, 2 czerwca młodzi bydgoszczanie poznają dzieci z różnych zakątków świata i z własnego podwórka. Podczas rozmowy poznają łączące je podobieństwa i różnice. Zastanowią się również, czy różnice są ważne. Spotkanie wyjaśni, jak bardzo jesteśmy inni a jednak równi. Dzieci poćwiczą również swoje umiejętności manualne. Wykonają artystyczne autoportrety oraz ramki na zdjęcia. Warsztaty poprowadzi Stowarzyszenie My Też. Na wydarzenie obowiązują zapisy przez stronę internetową. Dwugodzinne spotkanie rozpocznie się o godzinie 16. Przeznaczone jest dla dzieci od 5. roku życia i ich opiekunów.

W niedzielę, 4 czerwca o dziecięce uśmiechy zadbają szaleni naukowcy z Laboratorium Pana Korka. Podczas warsztatów Weź to na zimno maluchy przekonają się, że gdy temperatura spada, emocje rosną! Naukowcy do pomocy przy wykonywaniu eksperymentów będą zapraszać publiczność.  Przygotujcie się na świetną zabawę w naukowej atmosferze oraz sporą dawkę wybuchów. Pokazy będą prezentowane w godzinach 12-16. Czas trwania jednego pokazu to 30 minut. Na wydarzenie obowiązują zapisy przez stronę internetową.

Teatralny Dzień Dziecka w Bydgoszczy

Remont Teatru Polskiego
Teatralny Dzień Dziecka w Bydgoszczy / Fot. B.Witkowski / UMB

Z okazji Dnia Dziecka, Teatr Polski w Bydgoszczy przygotował spektakl „Plastusiowy Pamiętnik” w reżyserii Leny Frankiewicz. Sceniczna adaptacja jednej z najpopularniejszych powieści dla dzieci w Polsce zaciekawi maluchy i ożywi wspomnienia ich starszych opiekunów. Spektakle odbędą się 1 czerwca o godz.10.00, 2 czerwca o godz.10.00 oraz 3 czerwca o godz.16.00 na Małej Scenie Teatru Polskiego w Bydgoszczy przy al. Mickiewicza 2 (wejście od strony  Parku Kochanowskiego od ul. 20 stycznia 1920r.).

Baśń w Teatrze Kameralnym

Klasyczna baśń braci Grimm o trzech świnkach w nowej, zaskakującej odsłonie. Muzyczna opowieść o tym, że każdy z nas ma talent, którym warto podzielić się ze światem. I o tym, że różnice pomiędzy nami powinny nas wzbogacać, a nie dzielić. „Trzy świnki i przyjaciele” to spektakl pełen humoru, dynamicznych dialogów i wyjątkowych bohaterów. Spektakle w Teatrze Kameralnym: czerwca o godz. 9.30 i 12.00; 2 czerwca o godz. 9.30 i 12.00 oraz 3 czerwca o godz. 11.00. Rezerwacja biletów mailowo: bow1@teatrkameralny.com

Torbyd znowu otwarty

Po przerwie konserwacyjnej od środy (31 maja) ponownie otwarte jest lodowisko Torbyd. W Dzień Dziecka sześciokrotnie możliwość skorzystania z lodowiska. Pierwsze wejście na ślizgawkę o godz. 9. Kolejne: godz. 11, 12.30, 14, 15.30 i 17.

Prace młodych artystów w Galerii Miejskiej BWA

Galeria Miejska BWA zaprasza na wystawę prac dzieci uczestniczących w cyklu „Dziecko na warsztat” pn. „Karuzela”. Tegoroczna Karuzela skrywa artystyczne sekrety, spragnione uwagi i ciekawości. Prace młodych artystów można podziwiać do 18 czerwca w budynku Galerii BWA przy ul. Gdańskiej 20.

Dzień Dziecka z Caritas

Caritas Diecezji Bydgoskiej zaprasza maluchy i ich opiekunów na Dzień Dziecka w Myślęcinku. Na terenach przy głównych parkingach zapowiada się festyn pełen atrakcji. Impreza odbędzie się w sobotę, 3 czerwca w godzinach 12-15.

Kolejowy Dzień Dziecka w Bydgoszczy

Dworzec Bydgoszcz Główna
Dworzec Bydgoszcz Główna / Fot. B.Witkowski / UMB

Wielu małych chłopców lubi elektryczne kolejki. 1 czerwca dzieci będą miały okazję poznać tajemnice pracy kolejarzy i zwiedzić tabor kolejowy. W programie również zwiedzanie nastawni BGA na stacji „Bydgoszcz Główna”. Zabawa rozpocznie się o godzinie 10 i potrwa do 15. liczba miejsc jest ograniczona. Organizator, Instytut Edukacyjny Kolej na Ciebie przyjmuje zapisy poprzez fanpage na facebookowym profilu. Patronat Honorowy nad Kolejowym Dniem Dziecka objął Prezydent Bydgoszcz Rafał Bruski.

Dzień Dziecka w Pałacu Młodzieży

1 czerwca odbędą się Dni Otwarte w Pałacu Młodzieży. Maluchy mogą spędzić Dzień Dziecka wraz z rodzicami i dziadkami na odlotowej zabawie w grupie rówieśników. W godzinach 16-19 czeka wiele aktywności na świeżym powietrzu. W programie m.in. interaktywne gry, animacje artystyczne, konkurencje sportowe, oraz moc kreatywnych działań – tańce, malowanie i śpiewanie.

Pałac Młodzieży
Pałac Młodzieży / Fot. B.Witkowski / UMB

Udostępnij: Facebook Twitter