Dżungla, czyli zielona enklawa wśród kamienic w Śródmieściu. Będą rosły tam warzywa [ZDJĘCIA]

Trwa budowa nowego placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 58, w samym sercu Śródmieścia. Uczniowie i okoliczni mieszkańcy będą bawić się na ścieżce „bosych stóp”. W ich rozwoju pomoże też ogród sensoryczny.

Placówka jest położona w ścisłej zabudowie Śródmieścia, wśród. Do szkoły można dostać się wąskim przejściem od ul. Gdańskiej, za Rywalem lub wjazdem od ul. Pomorskiej.

Na terenie nowego placu zabaw pojawiły się już pierwsze urządzenia. Mury kamienic znajdujących się wokół szkoły pokryte są sztuczną, zieloną matą liściastą, nadającą dużo barwy i żywotności.

Na przyszkolnym terenie pojawi się nowy zestaw zabawowy „Dżungla”, stół do gry w szachy i chińczyka, a także przeplotnia liniowa, huśtawka wahadłowa z siedziskami czy gra w kółko i krzyżyk. Plac zabaw wzbogacą również stoliki z pojemnikami do zabawy i tablice interaktywne.

Nowością w tym miejscu będą dwa komplety warzywniaków, które staną się elementem większej ekologicznej strefy edukacyjnej. W warzywniakach będą stoły robocze, skrzynki ekologiczne i ścieżka sensoryczna. W ogrodzie sensorycznym zaprojektowane zostaną urządzenia i roślinność wspierające rozwój dzieci i młodzieży: zewnętrzne instrumenty muzyczne, kolorowa i pachnąca roślinność o różnej strukturze i ścieżka „bosych stóp”, czyli dróżka wykonana z różnych, naturalnych tworzyw.

Inwestycja jest przeprowadzona w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter