Europejska Noc Muzeów. Bydgoskie klasyki wjadą na najwyższe piętra parkingu przy Grudziądzkiej

Bydgoskie Klasyki Nocą / Fot. Facebook/Bydgoskie Klasyki Nocą

Następna atrakcja i jeszcze jedno miejsce dołączają do wielu wydarzeń zaplanowanych na sobotę (18 maja), gdy w Bydgoszczy odbędzie się kolejna edycja Europejskiej Nocy Muzeów. Miejski parking przy Grudziądzkiej 15 zamieni się w muzeum klasycznej motoryzacji.

– To będzie wyjątkowe spotkanie Bydgoskich Klasyków Nocą – zapowiadają organizatorzy popularnego zlotu zabytkowych i niezwykłych aut. Najmłodsze z nich mogą być wyprodukowane najpóźniej w 1989 roku. Bydgoskie Klasyki Nocą odbywały się w różnych miejscach np. na placu przed lodowiskiem Torbyd. Tym razem wjadą w sobotę (18 maja) na najwyższe kondygnacje parkingu wielopoziomowego przy ul. Grudziądzkiej 15 w części strefy płatnego parkowania (w weekendy parkowanie jak w każdym miejscu należącym do SPP jest to nieodpłatne).

Parking zamieni się od godz. 19 w muzeum klasycznej motoryzacji. Organizatorzy przekazali w mediach społecznościowych najważniejsze sprawy porządkowe. – Chcemy zaparkować na poziomach od czwartego wzwyż. Zaczynamy ustawiać się od ostatniej kondygnacji. Nasza ekipa będzie pomagała Wam odnaleźć parking i bezpiecznie zaparkować. Podobnie jak na poprzednich spotkaniach, na plac będą wpuszczane klasyki wyprodukowane przed 1989 rokiem lub których seria rozpoczęła się przed ’89. Pojazdy młodsze mogą wziąć udział w wydarzeniu za zgodą organizatorów. Jeśli macie dodatkowe pytania – śmiało piszcie. Dla wszystkich gości dostępny jest osobny parking.

Uwaga – wjazd na teren parkingu możliwy dla pojazdów poniżej 2 metrów wysokości. Natomiast pojazdy wyższe mogą zaparkować we własnym zakresie na niewielkim parkingu przy wjeździe. – W trosce o bezpieczeństwo nasze i klasyków jeszcze raz prosimy Was o zachowanie ostrożności przy poruszaniu się po placu. Nie jest to miejsce na „upalanie” i z góry mówimy, że będziemy zwracać na to szczególną uwagę. Prośba od Urzędu Miasta oraz Bydgoskiego Centrum Sportu: osoby, których pojazdy „znaczą teren”, proszone są o zabezpieczenie powierzchni pod nim – podkreśla zespół Bydgoskich Klasyków Nocą.

Udostępnij: Facebook Twitter