Europejski Piknik Rodzinny odbędzie się na Wyspie Młyńskiej / Fot. B. Witkowski/UMB
W środę (1 maja) na Wyspie Młyńskiej będzie można się bawić podczas Europejskiego Pikniku Rodzinnego. O pogodę raczej się nie ma co martwić – ma być 26 stopni.
1 maja mija 20 lat od wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. W środę (1 maja) wszyscy mieszkańcy Bydgoszczy będą się mogli bawić na Wyspie Młyńskiej podczas Europejskiego Pikniku Rodzinnego. Zabawa potrwa od godziny 11 do 20. Oficjalne otwarcie wraz z występem chórów nastąpi o godz. 12, a potem kilka godzin wspólnej zabawy.
Na Wyspie Młyńskiej będzie można obejrzeć prezentacje kulinarno-kulturowe z różnych krajów Unii Europejskiej, gdzie każdy będzie mógł skosztować potraw z różnych zakątków Europy. Będą także możliwe wirtualne spacery po Brukseli i najbardziej znanych zabytkach Europy dzięki technologii VR. Na wyspie urządzona zostanie także strefa animacyjna dla dzieci z grami, zabawami, malowaniem twarzy, bańkami mydlanymi oraz warsztatami artystycznymi. Można będzie także zatrzymać się na wystawie fotograficzna najważniejszych obiektów regionu powstałych przy wsparciu środków unijnych. No i najważniejsze – potańcówka do wieczora w godz. 15-20 przy europejskich przebojach. Poza tym zostaną zaprezentowane tańce poszczególnych krajów Unii Europejskiej z nauką ich podstawowych kroków. Organizatorzy zapewniają – na uczestników wydarzenia czekają niespodzianki: flagi – Polski i Unii Europejskiej.
Plakat Europejskiego Pikniku Rodzinnego
Europejski piknik z okazji 20-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej organizują wojewoda kujawsko-pomorski Michał Sztybel, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki oraz prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. – Świętujemy 20-lecie podjęcia jednej z najważniejszej decyzji politycznej po 1989 roku, jakim było przystąpienie Polski do Unii Europejskiej. Przez te 20 lat wiele osiągnęliśmy jako województwo kujawsko-pomorskie i z pewnością jeszcze wiele przed nami. Razem z innymi krajami UE stanowimy wspólnotę – i dlatego możemy więcej – mówi wojewoda Michał Sztybel.