Ferie 2024 w Bydgoszczy. Zajęcia na Barce Lemara, warsztaty w ZOO i tajniki medycyny w Aptece pod Łabędziem

Od poniedziałku (12 lutego) uczniowie z Bydgoszczy będą wypoczywać podczas zimowych ferii. Swój wolny czas mogą ciekawie wykorzystać w mieście.

Muzeum Legend Szyperskich i Szlak Wody, Przemysłu i Rzemiosła w Bydgoszczy zapraszają na cykl bezpłatnych zajęć rekreacyjno – edukacyjnych w dniach ferii zimowych.

Na barce Lemara odbędzie się siedem spotkań. Każde z nich podejmie inny temat.:

12.02 – Legendy Bydgoskie opowiada Anna Gwiazdowska. Gawęda 1.
15.02 – Legendy Bydgoskie opowiada Anna Gwiazdowska. Gawęda 2.
19.02 – Kreatywny Port Dziecięcy – Wachta 2. „Budujemy barkę! Warsztaty.”
20.02 – Legendy Szyperskie opowiada Adam Gajewski
21.02 – Kreatywny Port Dziecięcy – Wachta 3. „Armator Małej Floty”
23.02 – Kreatywny Port Dziecięcy – Wachta 4. „Szprachrura oraz inne gadające wynalazki”
Wszystkie spotkania rozpoczynają się o godz. 12.00 i trwają około 1 – 1,5 godziny. Zgłoszenia i zapisy pod numerem: 503 – 584 – 840 (ilość miejsc ograniczona).

Ferie w Bydgoszczy. Zwierzęce ciekawostki w ZOO

ZOO w Myślęcinku zaprasza na warsztaty dla osób indywidualnych. Wymagane są zapisy e-mailowe: konkurs.zoo@myslecinek.pl. Liczba osób jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. W wiadomości należy podać liczbę dzieci oraz osób dorosłych (dzieci muszą być pod opieką osoby dorosłej). O zakwalifikowaniu się do udziału w warsztatach organizatorzy  poinformują e-mailowo. Koszt uczestnictwa to 40 zł od osoby (w tym wliczony jest już bilet wstępu do zoo). Tematy warsztatów to:

  • Karmnikowy savoir – vivre, czyli ptasie warsztaty. W programie m.in.: wykonywanie kul dla ptaków, ptasie zadania, karmienie dwóch gatunków zwierząt. Kiedy? – 13 lutego o godz. 9:00 lub 11:30.
  • Warsztaty pn. „Tajemnice miłości, czyli zimowa edycja wielkiej niewiadomej w zoo”. W programie m.in. odkrywanie tajemnic miłości oraz karmienie dwóch gatunków zwierząt. Kiedy? – 14 lutego o godz. 9:00 lub 11:30.
  • Warsztaty pn. „Sprawdź to sam”. W programie zapoznanie z piórami, jajami, porożami, wylinkami, stacje zadaniowe (obserwowanie preparatów pod mikroskopem, dopasowywanie eksponatów, rozwiązywanie zadań), wykonanie zimowego tangramu oraz karmienie dwóch gatunków zwierząt. Kiedy? – 20 lutego, godz. 9:00 lub 11:30.
  • Kocie warsztaty, czyli Dzień Kota w zoo. W programie galeria kocich piękności (każdy uczestnik przynosi ze sobą zdjęcie, bądź rysunek swojego kociego ulubieńca), na tropie kotowatych, czyli misja detektywistyczna, wykonanie kociego tangramu i karmienie dwóch gatunków zwierząt. Kiedy? – 17 lutego, godz. 9:00 lub 12:00.

22 lutego w godz. od 12:00 do 13:00 organizatorzy zapraszają  na wspólne karmienie żubrów, danieli i kóz. Na spotkanie wymagane są zapisy – e-mail: konkurs.zoo@myslecinek.pl. Liczba osób jest ograniczona. O zakwalifikowaniu się do udziału w spotkaniu organizatorzy poinformują e-mailowo. Koszt uczestnictwa to bilet wstępu do ZOO. Spotkanie odbywa się w plenerze.

Ekologicznie w Bibliotece

Czysta Bydgoszcz wspólnie z Wojewódzką i Miejską Biblioteką publiczną w Bydgoszczy zapraszają na zimowe EkoFerie. W gmachu Biblioteki Głównej przy ul. Stary Rynek 24 odbędzie się cykl recyklingowych warsztatów dla dzieci. Zajęcia sa bezpłatne. Finansuje je Miasto Bydgoszcz. Obowiązują zapisy uczestników. W programie następujące warsztaty:

  • „Jeden raz to dla mnie za mało” – miniwykład i warsztaty recyklingowe. Czym zastąpić foliowe worki i plastikowe opakowania? Podczas warsztatów stworzycie niepowtarzalne wielorazowe pojemniki, nie tylko ekologiczne, ale i w supermodnych kształtach. Kiedy? – poniedziałek (19.02), godz. 10.00-13.00, Biblioteka Główna, Stary Rynek 24.
  • „Alarm! Najwyższy stopień zagrożenia dla Ziemi” – miniwykład i warsztaty recyklingowe. Podczas miniwykładu dowiecie się, które gatunki zwierząt są najbardziej zagrożone, jak zmienia się klimat, a przede wszystkim – jak możemy przeciwdziałać niszczeniu środowiska. W trakcie warsztatów wykonacie zimowe miasteczka z materiałów recyklingowych. Kiedy? –wtorek (20.02), godz. 10.00-13.00, Biblioteka Główna, Stary Rynek 24.
  • „Dieta przyjazna człowiekowi i planecie” – miniwykład i warsztaty recyklingowe. Na warsztatach wspólnie wykonacie nietypowe kuchenne dekoracje. Kto powiedział, że żywności nie można wykorzystać do tworzenia sztuki? Kiedy? – środa (21.02), godz. 10.00-13.00, Biblioteka Główna, Stary Rynek 24.
  • Zrób sobie grę – miniwykład i warsztaty recyklingowe. Podczas zajęć stworzycie wymarzone ekozabawki. Kiedy? – czwartek (22.02), godz. 10.00-13.00, Biblioteka Główna, Stary Rynek 24.
  • Podbiegunowe zoo – miniwykład i warsztaty recyklingowe. Gdzie jest najzimniejsze miejsce na Ziemi i kto je zamieszkuje? Czy pingwin to ryba czy ptak? Na warsztatach wykonacie podbiegunową minimakietę z materiałów recyklingowych – nie zabraknie nawet lodowców z płyt CD i styropianu. Kiedy? – piątek (23.02), godz. 10.00-13.00, Biblioteka Główna, Stary Rynek 24.

Zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter