Finał WOŚP dopiero w styczniu, ale wolontariusze już mogą się rejestrować

Jerzy Owsiak, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy / Fot. Łukasz Widziszowski / UMB

Od poniedziałku 5 grudnia wolontariusze, którzy chcą wesprzeć Wielka Orkiestrę Świątecznej Pomocy i pomóc w kwestowaniu, mogą rejestrować się w regionalnym sztabie WOŚP.

Rejestracja grup zorganizowanych, które chcą kwestować na rzecz WOŚP zakończyła się (choć „spóźnialskich”, którzy chcieliby to jeszcze zrobić nikt nie odrzuci). – Wśród grup zorganizowanych mamy m. in. VI i VII Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy, harcerzy, szkołę „Sokrates”, BZDZ i inne – mówi „Bydgoszcz Informuje” Damian, wolontariusz WOŚP z bydgoskiego sztabu Orkiestry. Od poniedziałku 5 grudnia rejestrować się w lokalnym sztabie WOŚP mogą ci, którzy chcą zbierać na orkiestrę indywidualnie.

Od 5 grudnia zaczynamy rejestrację indywidualnych wolontariuszy. Liczymy, że z orkiestrą zagra ich – jak niemal co roku – ponad 700. Limit to 750 osób, na tyle mamy zgodę z WOŚP. Wolontariuszy nie może być więcej, bo ważne są kwestie techniczne, jak liczba puszek które otrzymamy czy druk identyfikatorów – mówi Damian.

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 29 stycznia 2023 roku. W tym roku zbiórka pieniędzy będzie odbywać się pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”.

Bydgoski sztab WOŚP zabiega o to, by w czasie finału móc zorganizować koncert plenerowy na Starym Rynku, który byłby zwieńczeniem akcji. Wszyscy mają nadzieję, że zarówno pogoda jak i sprawy związane z koronawirusem nie pokrzyżują tych zamiarów. Nikt nie chciałby wracać do czasu, kiedy w finałowym koncercie WOŚP można było wziąć udział tylko online.

Szczegóły dotyczące rejestracji wolontariuszy znaleźć można na stronie internetowej bydgoskiej WOŚP https://wosp.bydgoszcz.com/. Organizatorzy apelują, by przed rejestracją najpierw zapoznać się z informacjami zawartymi w serwisie. Znajdują się tam m.in. instrukcje co zrobić mają niepełnoletni wolontariusze, którzy chcą wesprzeć zbiórkę.

Poszukujesz informacji z Bydgoszczy? Znajdziesz je w naszym newsletterze!

Udostępnij: Facebook Twitter