Fundacja Zielone Jutro sprzątała Kapuściska. W hołdzie zmarłemu Marcinowi Sikorze

Sprzątanie na Kapuściskach – hołd dla Marcina Sikory / Fot. Facebook/Fundacja Zielone Jutro

Niedawno pożegnaliśmy Marcina Sikorę, bydgoszczanina, który stworzył Fundację Zielone Jutro, żeby sprzątać miasto i nasze lasy. W sobotę (25 listopada) zrealizowano ostatni z jego ekologicznych projektów „Czy to wiosna, czy to jesień, każdy worek śmieci niesie”.

Marcin Sikora, policjant i społecznik, zmarł 9 listopada po ciężkiej chorobie. Do ostatniej chwili działał na rzecz Fundacji Zielone Jutro. Jego ostatnim projektem była akcja pod nazwą „Czy to wiosna, czy to jesień. każdy worek niesie” W sobotę (25 listopada) został zrealizowany na Kapuściskach, gdzie w hołdzie dla Marcina Sikory zebrało się ponad 30 osób, aby posprzątać na osiedlu. Akcję rozpoczęto od minuty ciszy dla zmarłego.

– Mimo surowej, zimowej aury zebrało się ponad 30 osób, na czele z Gosią – żona Marcina , pełniącą obecnie funkcję prezesa ZJ, ich dziećmi i rodziną – relacjonuje spotkanie na Kapuściskach profil Fundacji Zielone Jutro. – Potem jak zwykle wyniesiono górę śmieci. Zielone Jutro nigdy o Marcinie nie zapomni i swoim działaniem będzie kontynuować jego idee i pomysły.

Udostępnij: Facebook Twitter