Groźny wypadek autobusu linii podmiejskiej 41 – ranni ze złamaniami trafili do bydgoskich szpitali

Wypadek autobusu linii międzygminnej w Kusowie / Fot. OSP Dobrcz /

20 osób podróżowało do Bydgoszczy autobusem międzygminnej linii numer 41, który dziś nad ranem uderzył w drzewo w miejscowości Kusowo. Ranni trafili do bydgoskich szpitali.

– Zgłoszenie o wypadku, który miał miejsce przy ul. Kwiatowej w Kusowie otrzymaliśmy o godzinie 8.32. Autobus linii numer 41 uderzył czołowo w przydrożne drzewo. Pojazdem podróżowało 20 osób, 6 wymagało hospitalizacji. Ze złamaniami, otarciami i skaleczeniami zostali przetransportowani przez cztery zespoły ratownictwa medycznego do bydgoskich szpitali. Pomocy na miejscu udzielało pięć zastępów straży pożarnej – informuje kapitan Karol Smarz, oficer prasowy KM PSP w Bydgoszczy.

Strażacy uwalniali kierowcę autobusu z potrzasku za pomocą specjalistycznych narzędzi, szczęśliwie był w stanie opuścić pojazd o własnych siłach. Droga w Kusowie przez najbliższe godziny będzie zablokowana, policja wyznaczyła objazdy przez Borówno ulicą Szkolną.

– Utrudnienia w rym miejscu mogą potrwać jeszcze około dwóch godzin. Prawdopodobną przyczyną wypadku było oślepienie kierowcy przez słońce, przez co ten zjechał na prawą stronę jezdni i uderzył w drzewo – informuje kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter