Hity bydgoskiej turystyki. Oto atrakcje, które turyści i mieszkańcy odwiedzali najczęściej w 2022 roku

W Bydgoszczy podsumowano ruch turystyczny w muzeach, galeriach i atrakcjach naszego miasta. Numer jeden – to zoo w Myślęcinku, które odwiedziło ponad 100 tysięcy osób.

Gdyby stworzyć ranking najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc, bezsprzecznie liderem byłoby bydgoskie zoo.

Zoo w Myślęcinku – hit nr 1

W 2022 roku, aby obejrzeć zwierzęta, przyszło do niego ponad 106 tysięcy osób. W rekordowym maju zdecydowało się na to ponad 22 tysiące osób. Najmniej ludzi zagląda do zoo w grudniu, bilety wstępu wykupiło wtedy 599 osób. Jaka atrakcja znajduje się na drugim miejscu turystycznego podium? To Zaginiony Świat: Park Rozrywki, również znajdujący się na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku. To miejsce odwiedziło w zeszłym roku ponad 80 tysięcy osób. Ten wynik wygenerowało tylko kilka wiosennych i letnich miesięcy, park był bowiem zamknięty od października do marca. Można założyć, że wiele osób pojawiających się w zoo, trafia potem także do parku rozrywki.

Na trzecim miejscu znalazło się prywatne Muzeum Mydła i Historii Brudu, które odwiedziło ponad 33 tysięcy zwiedzających i uczestników rozmaitych warsztatów.

Lubimy rejsy po Brdzie

Cięgle sporą atrakcją są rejsy „Słonecznikami” po Brdzie. Na taką rozrywkę (to też oferta sezonowa) zdecydowało się ponad 27 tysięcy osób. 20 tysięcy odwiedzających przekroczyło progi Muzeum Okręgowego, w gmachu głównym przy ulicy Gdańskiej 4 pojawiło się ponad 24 tysięcy gości. Natomiast jego filię, Exploseum, zobaczyło ponad 22 tysiące odwiedzających. Po kilkanaście tysięcy odwiedzających pojawiło się w Muzeum Wojsk Lądowych (prawie 18 tysięcy), Spichrzach nad Brdą (ponad 14 tysięcy), Galerii Sztuki Nowoczesnej i Domu Leona Wyczółkowskiego, Galerii Miejskiej bwa i Muzeum Kanału Bydgoskiego.

Dobre otwarcie zaliczyła muzealna oferta Apteki „Pod Łabędziem”, w grudniu zeszłego roku kiedy ją otwierano, nowość przyszło zobaczyć niemal 500 osób.

Widok z Wieży Ciśnień

Nawet niszowe propozycje, za jakie uważane jest Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego zdecydowało się odwiedzić liczne grono turystów, bo prawie 4 tysiące. Muzeum Oświaty Biblioteki Pedagogicznej zwiedziło ponad 5 tysięcy ludzi, a na barkę Lemara weszło ponad 2,7 tysiąca odwiedzających. Ponad 9 tysięcy ludzi wspięło się na Wieżę Ciśnień Muzeum Wodociągów (uwaga, do lipca ta atrakcja, w związku z remontem, będzie niedostępna). Dwa ostatnie miesiące roku w których oglądać można było „Węzły” w Młynach Rothera, wygenerowały ponad 2,5 tysiące odwiedzin.

Sporo osób zachodziło do znajdującego się przy ul. Batorego 2 Bydgoskiego Centrum Informacji. Można tam zasięgnąć wiedzy nie tylko o wydarzeniach i atrakcjach w mieście, ale również kupić pamiątki, koszulki czy wydawnictwa jak i nabyć „zestawy startowe” do gier miejskich, które pokazują Bydgoszcz z wielu perspektyw. W zeszłym roku w siedzibie BCI pojawiło się niemal 50 tysięcy osób.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter