Jacek Góralski dotrzymał słowa. Dzieciaki pojechały na mecz reprezentacji

Jacek Góralski podczas grudniowego spotkania w ZSE w Bydgoszczy / Fot. B.WitkowskiUMB

– Vivat Jacek Góralski – napisały dzieci i młodzież, którą pochodzący z Bydgoszczy piłkarz zaprosił na mecz reprezentacji Polski i Albanii. Przeżyły piękne chwile na trybunach Stadionu Narodowego w Warszawie.

– Słowo najważniejsze – napisał Jacek Góralski, piłkarz polskiej reprezentacji. W połowie grudnia spotkał się w Zespole Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy z wychowankami domów dziecka w mieście. Sam chciał to zrobić, a spotkanie zorganizowało miasto. Wówczas pochodzący z Bydgoszczy, wychowanek Zawiszy Góralski obiecał. – Zaprosiłem dzieciaki na najbliższy mecz reprezentacji Polski, który odbędzie się w Warszawie. Pokryję wszystkie koszty, żeby tylko mogły przyjechać.

Dodał też wtedy – Rozmawialiśmy na temat piłki nożnej, bo o to pytali i tym się interesowali. Także dlatego, jak sądzę, że każdy z tych dzieciaków chciałby coś w swoim życiu osiągnąć. Starałem im się wytłumaczyć, że ciężka praca to jedyna droga osiągnięcia marzenia. Mówiłem, żeby się nie poddawali, nie załamywali, ale zawsze walczyli do końca. Bardzo trzymam za nich kciuki. 

Dzieci pod opieką wychowawców pojechały na mecz Polski i Albanii. Cieszyły się ze zwycięstwa 1:0. – To był bardzo udany dzień!!! Dziękujemy panu Jackowi Góralskiemu za zaproszenie nas na takie wydarzenie!!! Vivat Jacek Góralski – komentowały dzieciaki.

Góralski jest obecnie piłkarzem VfL Bochum, które broni się przed spadkiem z niemieckiej Bundesligi.

Udostępnij: Facebook Twitter