Ślubowanie funkcjonariuszy / Mat. policji
Wszystkiego o tym, jak zostać policjantem, o płacach w policji będzie się można dowiedzieć na specjalnym pikniku w Myślęcinku. Trzeba tylko przyjść w czwartek (27 kwietnia) do Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku.
Spotkanie w Myślęcinku jest organizowane przez Komendę Miejską Policji w Bydgoszczy. „Piknik Policyjny”, który odbędzie się w czwartek (27 kwietnia) w godz. 10-14 na terenie Myślęcinka.
-Zapraszamy szczególnie osoby zainteresowane służbą w policji – podkreślają organizatorzy. W marcu 2023 r. w KMP w Bydgoszczy zatrudnionych było 886 policjantów. Zapotrzebowanie na funkcjonariuszy wynosi 11 proc. stanu etatowego, czyli ponad 90 osób.
W trakcie pikniku będzie można sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie oraz fizyczne, a także rozwiązać zagadkę kryminalną i wziąć udział w ćwiczeniach musztry policyjnej.
Od 10 do 10.15 zaplanowany jest pokaz musztry policyjnej. O 10.20 rozpocznie się pokaz przewodników psów służbowych. Następnie można samemu wypróbować swoich sił. O 11 – w ćwiczeniach musztry, o 11.40 – wziąć udział w biegu z przeszkodami w tzw. „pezecie”, czyli pełnym umundurowaniu policjanta. W godz. 12.50 – 13.40 jest okazja do rozwiązywania zagadek kryminalnych. Od 10 do 14, przez cały czas trwania pikniku będzie można oglądać poszczególne stoiska ze sprzętem.
Jak dostać się do policji? Ile można zarobić
Informacja o rekrutacji dostępna jest w Biuletynie Informacji Publicznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz komend miejskich i powiatowych. – Osoby zainteresowane służbą w naszej formacji zapraszamy do Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy mieszczącej się przy ulicy Chodkiewicza 32. Podczas rozmowy z pracownikiem Wydziału Kadr i Szkolenia osoba zainteresowana uzyska wszelkie informacje dotyczące procesu rekrutacji. Dowie się, jakie dokumenty należy złożyć i jakie są etapy całego procesu. Informację taką uzyskać można również telefonicznie, dzwoniąc pod jeden z numerów: 47 751 12 62, 47 751 56 48 lub 47 751 56 42.
Kandydat musi też spełnić pewne wymogi, między innymi mieć polskie obywatelstwo i nieposzlakowaną opinię, nie może też być skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe.
Kandydat w procesie rekrutacyjnym otrzymuje punkty. Liczą się też dodatkowe kwalifikacje, jak np. kurs pierwszej pomocy czy uprawnienia instruktorskie w sztukach walki. Później odbywają się: test sprawności fizycznej i wiedzy, komisja lekarska i rozmowa z psychologiem oraz rozmowa kwalifikacyjna. Przyjęci kandydaci rozpoczynają kurs w jednej ze Szkół Policji w Polsce, które znajdują się: w Pile, Słupsku i Katowicach. Jest też wyższa uczelnia w Szczytnie oraz centrum szkoleniowe w Legionowie. Szkolenie podstawowe do rozpoczynających służbę trwa około 6 miesięcy. Po jego odbyciu zaczyna się pracę w macierzystej komendzie. Na start otrzymuje się około 5400 zł brutto, osoby do 26. roku życia, które są zwolnione z podatku dochodowego, potrącaną mają tylko składkę zdrowotną. Wynagrodzenie wzrasta wraz rozwojem kariery, awansami na wyższe stanowiska.
.