Jarmark Świąteczny oficjalnie otwarty – tłum bydgoszczan na Starym Rynku [ZDJĘCIA]

Wielu mieszkańców czekało na ten moment – Jarmark Świąteczny ruszył w naszym mieście / Fot. Justyna Szelągowska

W sobotę 18 listopada ruszył bydgoski Jarmark Świąteczny. Setki bydgoszczan obserwowały uroczyste zapalenie ogromnej, 14-metrowej choinki ustawionej na Starym Rynku.

Punktualnie o godzinie 16.30 wystartował bydgoski Jarmark Świąteczny. Przez ponad miesiąc (do 22 grudnia) będziemy mogli się dobrze bawić się, zjeść i zrobić zakupy w świątecznej atmosferze.

Jarmark otworzył uroczyście prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski i przewodnicząca Rady Miasta Bydgoszczy Monika Matowska. Po otwarciu uformował się pochód z orkiestrą, szczudlarzami i tancerkami, który ze Starego Rynku pomaszerował w stronę ulicy Focha, gdzie nastąpiło przecięcie jarmarkowej wstęgi. Wydarzeniu towarzyszył pokaz ognia i koncerty na żywo. Bydgoszczanie, którzy tłumnie zjawili się na otwarciu, już publikują fantastyczne zdjęcia z rozświetlonego jarmarku. A miejsc, przy których można zrobić sobie urokliwą fotografię nie brakuje – szczególnym zainteresowaniem cieszą się renifery i wielki czerwony fotel znajdujący się tuż przy oświetlonej choince.

Bydgoski Jarmark Świąteczny / Fot. Justyna Szelągowska

– I dla młodszych i dla starszych mamy coś ciekawego. Będziemy mieli szeroką ofertę rękodzieła, wyrobów świątecznych, ozdób i szeroką gamę produktów gastronomicznych – mówi Łukasz Krupa, dyrektor Biura Promocji i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta. W tym roku swoje stoiska otworzy 60 wystawców m.in. z Zakopanego, Holandii czy Niemiec, ale i nie zabraknie lokalnych przedsiębiorców.

Najmłodszych skusi zapewne wesołe miasteczko zlokalizowane na placu Teatralnym. Jego największą atrakcją jest diabelski młyn, który wysokością sięga 33-metrów. Jarmark czynny będzie codziennie od godziny 13.00 do godziny 20.00, w piątki i w soboty do godziny 21.00.

Głosujemy na BBO

Punkt głosowania Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego pojawił się w sobotę na otwarciu jarmarku świątecznego. Skorzystało z niego wielu bydgoszczan. Głosowanie w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim trwa już ponad dwa tygodnie. Do połowy miesiąca zagłosowało 14 tysięcy bydgoszczanek i bydgoszczan. To wysoka frekwencja, a więc warto zagłosować, aby pomóc swoim ulubionym projektom. 

Na zwycięskie projekty miasto przeznaczy 16 milionów złotych. W tym roku do wyboru są 473 projekty w czterech kategoriach: projekty osiedlowe, projekty ponadosiedlowe, mikroprojekty osiedlowe oraz projekty społeczne. Można wybrać jeden projekt z każdej kategorii.

Głosowanie rozpoczęło się 2 listopada w południe i potrwa do ostatniego dnia miesiąca do godz. 12:00. Mogą w nim wziąć udział wszyscy mieszkańcy Bydgoszczy, niezależnie od wieku. Wystarczy zaledwie kilka minut na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo

Publiczny punkt głosowania podczas otwarcia Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego to trzecie takie spotkanie – wcześniejsze odbyły się w C.H. Focus oraz podczas Bydgoskiego Biegu Niepodległości. Była też wystawa prezentująca inwestycje zrealizowane z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Kolejne spotkanie, podczas którego można będzie oddać głos – 25 listopada (godz. 11:00-13:00) w Centrum Handlowym Rondo. Mieszkańcy potrzebujący pomocy w wypełnieniu elektronicznego formularza mogą ją uzyskać także w punktach głosowania w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, a także w Młynach Rothera. Można też głosować przez specjalną infolinię dostępną pod numerem telefonu 52 51-53-555. Jest ona czynna w dni robocze w godz. 8:00-16:00. W razie pytań można zadawać je także pod adresem budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter