Kanał Bydgoski – jaki ma być. Mamy wizualizacje. Początek konsultacji społecznych

Jedna z wizualizacji ze wstępnej koncepcji / Fot. Mat. UMB

W piątek ( 7 czerwca) rozpoczynają się konsultacje społeczne poświęcone koncepcji zagospodarowania terenu przy Kanale Bydgoskim. Będą trwać do 28 czerwca.

W grudniu ub. roku opublikowano pierwszą wersję koncepcji zagospodarowania terenów przy Kanale Bydgoskim. Stworzona, wstępna koncepcja zagospodarowania dotyczy kanału i jego okolicy od ronda Grunwaldzkiego aż do wschodniej granicy miasta. Przedstawiał ją wówczas jej autor, Janusz Pulikowski. Według głównych założeń kanał, jeden z najważniejszych elementów bydgoskiej tożsamości i spuścizny historycznej ma stać się wizytówką miasta.

Teraz nadszedł czas, żeby wstępną koncepcję poddać konsultacjom społecznym, które zaczynają się 7 czerwca i kończą 28 czerwca. Ankieta konsultacyjna dostępna jest w internecie.

Konsultacje mają zasięg ogólnomiejski. Mogą wziąć w nich udział wszyscy mieszkańcy Bydgoszczy. Więcej informacji na stronie www.bydgoskiekonsultacje.pl. Więcej wiadomości można się dowiedzieć podczas spaceru i spotkania badawczego z udziałem kustosza Muzeum Kanału Bydgoskiego Tomasza Izajasza oraz autora koncepcji, który odbędzie się we wtorek, 18 czerwca, w godz. 17:00-19:00. 

Udostępnij: Facebook Twitter