Puzonistka została piosenkarką. Bydgoszczanka nagrała klip na Wyspie Młyńskiej

Weronika „Verka” Kwiatkowska opublikowała swoją najnowszą piosenkę pt.: „Nieidealna”. Teledysk do utworu był nagrywany w sercu bydgoskiej starówki.

Weronika Kwiatkowska to rodowita bydgoszczanka. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Śpiewająca puzonistka

Z zawodu jest puzonistką. Współpracuje m.in. z Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej. – Często koncertujemy ze znanymi osobami. Miałam okazję grać m.in. na koncertach Beaty Kozidrak czy też Andrei Bocelliego. To było naprawdę duże wydarzenie – mówi Weronika Kwiatkowska.

Chociaż jej droga zawodowa związana jest z grą na puzonie, śpiew towarzyszył jej od dzieciństwa. Sama pisze teksty i komponuje swoje utwory. Dopiero w czasie pandemii zdobyła się na odwagę i postanowiła postawić na realizację swoich marze. Szukając pieniędzy na nagranie swojej debiutanckiej piosenki,  usłyszała o stypendium artystycznym miasta Bydgoszczy. Złożyła wniosek i tak powstał jej pierwszy teledysk do piosenki pt.: „Z życiem na Ty”. Został nakręcony zimą, w scenerii Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Skąd tytuł utworu?

– To był czas pandemii, szczególnie trudny dla artystów. Trzeba było znaleźć siłę, żeby odbić się od dna i przejść z tytułowym życiem na Ty – dodaje Weronika.

Jestem sobą

W swojej najnowszej piosence wokalistka śpiewa, że „Nie jest idealna, ale mimo wszystko ma co trzeba” – zawsze staram się być sobą. Myślę, że to właśnie nasza nieidealność sprawia, że w ostateczności jesteśmy wyjątkowi i tym samym idealni – mówi Verka.

Klip do utworu „Nieidealna” ukazuje najważniejsze bydgoskie obiekty – Wyspę Młyńską z Młynami Rothera, Operę Novą czy też ulicę Długą. W tle nie zabrakło również kilku charakterystycznych bydgoskich murali. Teledysk powstał dzięki stypendium artystycznemu miasta Bydgoszczy. Młoda artystka obecnie pracuje nad materiałem do nowych utworów. Wkrótce poznamy jej kolejne piosenki.

Zobaczcie teledysk do piosenki „Nieidealna”

Udostępnij: Facebook Twitter