Koniec przymusowego postoju tramwajów na torowisku przy ulicy Fordońskiej

Na taką wiadomość dojeżdżający do centrum tramwajami z Fordonu czekali od dawna – koniec mijanki na torowisku przy ul. Fordońskiej. Najdalej do końca marca tramwaje znowu będą jeździć po dwóch torach.

– Na ulicy Fordońskiej dobiega końca budowa nowego torowiska. Wykonawca odpowiedzialny za budowę nowych mostów (firma Trakcja S.A.) zapewnia, że jeszcze w marcu przywrócony zostanie ruch tramwajów po dwóch torach ul. Fordońskiej. Niewątpliwie skróci to czas przejazdu na tym odcinku – donoszą bydgoscy drogowcy.

Przymusowy postój na ulicy Fordońskiej, w okolicy Castoramy, to jedno z najbardziej irytujących pasażerów utrudnień komunikacyjnych w mieście. Ruch po jednym torze spowodował, że tramwaje muszą czekać na swoją kolej, a ruch puszczany jest naprzemiennie. Gdy ktoś źle trafi, na takim „postoju” potrafi zmarnować pięć i więcej minut. Niedługo o tych utrudnieniach zapomnimy, a dojazd do szkół i pracy będzie szybszy.

W najbliższych dniach zamknięte zostanie torowisko na skrzyżowaniu ulic Fordońska/Kazimierz Wielkiego – podczas którego nastąpi demontaż rozjazdów nakładkowych z torowiska i otwarcie dla ruchu torów w obu kierunkach. Po wprowadzeniu układu dwutorowego, włączone do obsługi pasażerskiej zostaną przystanki tramwajowe – most Kazimierza Wielkiego – informuje Tomasz Okoński, rzecznik ZDMiKP w Bydgoszczy.

Ekipy budowlane przenoszą się na drugi brzeg rzeki i to tam czekać będą na bydgoszczan największe zmiany.

Budowa torowiska – zmiany na Toruńskiej

Od piątku 10 marca od godziny 18:00 do poniedziałku 13 marca (do godziny 3:00) zamknięte zostanie torowisko na skrzyżowaniu ulic Toruńska/Kazimierza Wielkiego – podczas którego nastąpi montaż rozjazdów torowych i wykonanie układu jednotorowego (mijanki) dla tramwajów. Na czas zamknięcia torowiska tramwaje linii nr 6 i 8 zostaną skierowane do pętli Babia Wieś, natomiast funkcjonowanie linii nr 7 w dniu 10 marca zostanie skrócone i wozy z tej linii zjadą na zajezdnię (Toruńska i Łoskoń). Uruchomiona także zostanie linia zastępcza ZaT6 w relacji rondo Toruńskie (przystanek dla linii nr 76) – Łęgnowo (pętla). Na ten czas dla linii nr 59 zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek pn. rondo Toruńskie zlokalizowany za zatoką autobusową.

Od poniedziałku 13 marca wprowadzony zostanie układ jednotorowy z zastosowaniem mijanki sterowanej sygnalizacją (takiej jak wcześniej na ul. Fordońskiej). Wyłączone z obsługi będą przystanki tramwajowe pn. Toruńska/Kazimierza Wielkiego.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter