Konsultacje społeczne. Osoby z niepełnosprawnościami mają w Bydgoszczy lepiej żyć. Doradź, co jest ważne

Trwają społeczne konsultacje, które mają wspomóc stworzenie bydgoskiego Programu Działań na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami na lata 2024-2030. – Część mieszkańców Bydgoszczy napotyka na ograniczenia, które utrudniają im korzystnie z miejskiej infrastruktury, usług ze względu na różnego rodzaju niepełnosprawności. Postawiliśmy sobie za cel, by aktywnie usuwać te ograniczenia – mówi zastępczyni prezydenta miasta Iwona Waszkiewicz i zachęca do wzięcia udziału w konsultacjach.

Konsultacje rozpoczęły się 20 września i potrwają do 11 października. Może wziąć w nich udział każdy mieszkaniec Bydgoszczy. Dostępna jest już specjalna karta konsultacyjna, którą można wypełnić online line na stronie: www.bydgoszcz.pl/program.
Możliwe jest także złożenie papierowej karty konsultacyjnej z uwagami w Biurze ds. Zdrowia i Polityki Społecznej przy ul. Jagiellońskiej 61 w poniedziałek, środę, czwartek w godzinach 8.00-16.00, wtorek w godzinach 8.00-18.00 oraz w piątek 8.00-14.00 lub jej wysłanie na adres: Biuro ds. Zdrowia i Polityki Społecznej, ul. Jagiellońska 61, 85-027 Bydgoszcz.

– Bydgoszcz tworzą mieszkańcy – mówi zastępczyni prezydenta Bydgoszczy Iwona Waszkiewicz. – Część z nich napotyka na ograniczenia, które utrudniają im korzystnie z miejskiej infrastruktury, usług ze względu na różnego rodzaju niepełnosprawności. Postawiliśmy sobie za cel, by aktywnie usuwać te ograniczenia. Zrealizowaliśmy już wiele projektów i inwestycji, które uczyniły nasze miasto bardziej przyjaznym, pozbawionym barier miejscem. Jednocześnie mamy świadomość, że możemy zrobić więcej i chcemy tego dokonać – dodaje Iwona Waszkiewicz.

Celem konsultacji społecznych dotyczących projektu  Bydgoskiego Programu Działań na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami na lata 2024-2030 jest poznanie opinii mieszkanek i mieszkańców Bydgoszczy oraz ich uwag w sprawie opracowanego dokumentu. Jego projekt znajduje się TUTAJ.

Główne cele bydgoskiego programu to:

  • Prewencja niepełnosprawności              
  • Rehabilitacja, rozwój i wzmacnianie potencjałów rozwojowych osób z niepełnosprawnościami, umożliwiających samodzielne pełnienie ról społecznych             
  • Niwelowanie i likwidowanie barier utrudniających bądź uniemożliwiających mieszkańcom Miasta inkluzję społeczną           
  • Pobudzanie i wspieranie różnorodnych form współuczestnictwa i aktywności społecznej osób z niepełnosprawnościami              
  • Zwiększenie poziomu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami oraz wzmacnianie ich poczucia wartości  z poszanowaniem indywidualnych potrzeb rozwojowych     
  • Przeciwdziałanie dyskryminacji osób z niepełnosprawnościami oraz kształtowanie pozytywnych postaw społecznych      

Udostępnij: Facebook Twitter