Lama Felicja, maleńki kangur i trzy urocze puchacze. Co słychać u maluchów w bydgoskim zoo? [ZDJĘCIA]

Felicja jest najmłodszym mieszkańcem zoo w Myślęcinku / Fot. Tamara Samsonowicz

Wybrano imię dla narodzonej przed tygodniem lamy. Mieszkańcy zdecydowali, że będzie Felicją. Szybko rosną też pisklaki puchacza. Z torby mamy wyszedł już mały kangurek. Ogród zaprasza na pokazowe karmienie zwierząt.

Lama przyszła na świat w środę, 3 maja. Jest latoroślą Fiony i Shreka. Obaj kopytni rodzice otrzymali imiona od bohaterów popularnego, animowanego filmu. Imię dla ich dziecka wybrali internauci w głosowaniu. Wcześniej sympatycy ogrodu mogli zgłaszać swoje propozycje. Imię nie jest przypadkowe, córeczka filmowych ogrów miała na imię właśnie Felicja. Mała lama tydzień od urodzenia już dzielnie kroczy przy swoich rodzicach.

Felicja i mały kangurek

Lamy to ssaki, które należą do rodziny wielbłądowatych. Ich naturalnym środowiskiem jest Ameryka Południowa.

Zwiedzający zoo w Myślęcinku mogą już podziwiać kolejne maleństwo. Z torby kangurzycy Shelly wyszedł kangurek rdzawoszyjny, gdzie rozwijał się przez kilka tygodni. Gdy odwiedziliśmy kangurzycę w marcu br. ,maleństwo wyciągało tylko główkę z matczynego schronienia, teraz dziarsko wykonuje pierwsze podskoki przy swojej rodzicielce. Ten gatunek kangura zamieszkuje głównie wschodnią część Australii.

Jak na drożdżach rosną też małe puchacze. – Pisklęta zaczęły wykluwać się 14 kwietnia. Dostęp do nich jest jeszcze utrudniony, ponieważ skrywają się pod samicą. To drugi wyląg tej pary. Wcześniej doczekały się piskląt w czasie pandemii – mówiła Tamara Samsonowicz, dyrektorka Ogrodu Zoologicznego w Bydgoszczy.

Puchacze są największymi sowami. W Polsce pod ochroną.

Od 1 maja zoo czynne jest codziennie od godz. 9.00 do godz. 19.00 (kasa zamykana jest o godz. 18.30). Pokazowa karmienie zwierząt odbywa się przed wybiegami o godz.:

  • 13.30 – szop pracz,
  • 13.45 – lemur katta,
  • 14.00 – wydra,
  • 14.30 – żubr,
  • 14.35 – daniel płowy.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter