Łatwopalni od Pucciniego w Operze Nova. „Cyganeria” wraca po czterech latach przerwy

Scena z „Cyganerii” / Fot. Marek Chełminiak

Świetnym pomysłem było przywrócenie na scenę Opery Nova baletu „Stabat Mater. Harnasie”, którego widzowie nie oglądali od pięciu lat. „Cyganeria” Pucciniego miała krótszą przerwę – cztery lata.

W libretcie opery „Cyganeria” pada zdanie „Miłość jest kominkiem, który spala zbyt wiele …i zbyt szybko!”. W tak lapidarny sposób oddaje ono relacje przyjaciół ze środowiska artystycznej bohemy – bohaterów opery Giacomo Pucciniego. Zawsze młodzi Rudolf i Mimi pozostają jedną z najbardziej rozpoznawalnych par operowych bohaterów. Aria Rudolfa z pierwszego aktu pr. „Che gelida manina” jest najbardziej znaną w tym dziele. Liryzm i dramat historii rozgrywających się pod dachem paryskiej mansardy i w ulicznej kawiarni, codzienność kilkorga młodych ludzi  szukających swego miejsca w świecie sztuki, unieśmiertelnił Giacomo Puccini w werystycznej operze .

W sobotę (1 kwietnia, godz. 19) oraz w niedzielę (2 kwietnia, godz.18) i wtorek (4 kwietnia, godz. 19) Opera Nova pokaże „Cyganerię” po czterech latach przerwy.

Rolę Mimi  wykonają w kolejnych dniach:  Julia Pruszak i Victoria Vatutina. Jako poeta Rudolf wystąpią kolejno :  Szymon Rona i Pavlo Tolstoy. Partię Musetty zaśpiewa Marta Ustyniak-Babińska. W roli malarza Marcella : Łukasz Goliński i Sławomir Kowalewski. W postać muzyka Schaunarda  wcieli się Bartłomiej Kłos a w filozofa Collina Janusz Żak. Natomiast Andrzej Knap poprowadzi Orkiestrę Opery Nova.

Udostępnij: Facebook Twitter