Laureaci Konkursów i Olimpiad Przedmiotowych odebrali nagrody.  – To w was pokładamy nadzieję na przyszłość miasta

Młodzi bydgoszczanie odebrali nagrody z rąk zastępczyni prezydenta, Iwony Waszkiewicz/Fot. R.Sawicki/UMB

Siedemdziesięcioro czworo uczniów, 59 nauczycieli oraz dyrektorzy szkół spotkali się w poniedziałek (10 czerwca) w czasie uroczystej gali w Kinoteatrze przy ul. Dwernickiego. Tam odebrali nagrody za wybitne osiągnięcia w nauce.

Spotkanie rozpoczął muzyczny występ uczniów z III LO. Szkolny zespół Task Force 3 LO pod opieką nauczycielki Anny Pujanek zaprezentował utwór „Isn’t She Lovely” z repertuaru Stevie Wondera. Młodzież pożegnała również zgromadzonych gości muzyczną laurką z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego „Lubię wracać tam, gdzie byłem”.

– Bardzo się cieszę, że mamy dziś tylu laureatów, którym możemy pogratulować i wręczyć nagrody, jak również tak wielu wspaniałych nauczycieli. Dla naszego miasta to wielka radość i sukces, że mamy tak wiele zdolnych dzieci i młodzieży. Dziś są z nami laureaci i finaliści różnych konkursów – zarówno tych na poziomie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w tym konkursów branżowych. Stąd cały przekrój najzdolniejszych uczniów w Bydgoszczy. Sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych nie przychodzą tak łatwo. Na to trzeba ciężko pracować. To wysiłek uczniów, rodziców, nauczycieli i dyrektorów szkół. To w Was pokładamy nadzieję na rozwój naszego kraju i naszego miasta. – powiedziała zastępczyni prezydenta Bydgoszczy, Iwona Waszkiewicz.

Najważniejszym punktem uroczystości było wręczenie nagród za osiągnięcia w olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Odebrali je uczniowie, ich nauczyciele, oraz dyrektorzy szkół o największej licznie laureatów i finalistów.

Te szkoły mogą się pochwalić największą ilością laureatów

Nagrody Prezydenta Miasta Bydgoszczy za szczególne osiągnięcia w zakresie przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych przyznawane są od 2006 roku, w celu promowania i wyróżniania uczniów bydgoskich szkół, którzy zostali finalistami albo laureatami konkursów i olimpiad przedmiotowych na szczeblu krajowym i międzynarodowym oraz dla nauczycieli za trud włożony w pracę z uczniem zdolnym. Komisja rozpatrująca wnioski o przyznanie nagród dla uczniów i ich nauczycieli za szczególne osiągnięcia w olimpiadach i konkursach przedmiotowych w roku szkolnym 2023/2024 przyznała nagrody 74 uczniom z 28 szkół w łącznej wysokości 122.000 zł oraz 59 nauczycielom w łącznej wysokości 78.495,00 zł.

Dyplomy odebrali dyrektorzy ośmiu szkół o największej liczbie laureatów i finalistów. W roku szkolnym 2023/2024 były to: Szkoła Podstawowa nr 31 z Oddziałami Sportowymi i Mistrzostwa Sportowego – Dyrektor Aleksandra Kuś; Szkoła Podstawowa nr 32 z Oddziałami Sportowymi i Dwujęzycznymi – Dyrektor Arletta Popławska; Szkoła Podstawowa nr 63 z Oddziałami Sportowymi – Dyrektor Przemysław Kotłowski; I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi – Dyrektor Mariola Mańkowska; VI Liceum Ogólnokształcące – Dyrektor Wiesława Burlińska; Zespół Szkół Elektronicznych – Dyrektor Marcin Chabowski; Zespół Szkół Handlowych – Dyrektor Alina Mazur oraz Zespół Szkół Spożywczych – Dyrektor Anna Janecka.

Zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter