Linia Ryanair ponownie połączy Bydgoszcz z irlandzkim Dublinem – powrót trasy

Ryanair znowu poleci do Irlandii / Fot. B. Witkowski/UMB

Największym rozczarowaniem po opublikowania letniego rozkładu lotów z bydgoskiego lotniska był brak lubianego połączenia z Dublinem, które obsługiwała linia Ryanair. Połączenie jednak wraca.

– Drodzy pasażerowie! Mamy dobrą wiadomość – w sezonie zimowym (od 27 października) Dublin wraca do siatki połączeń BZG – przekazało pasażerom bydgoskie lotnisko – Bilety są już dostępne na stronie Ryanaira.

Przypomnijmy, ostatni lot do Dublina z bydgoskiego lotniska zrealizowano ostatniego dnia lutego, po czym trasę zawieszono. Było to o tyle zaskakujące, że połączenie cieszyło się zainteresowaniem i to nie tylko ze strony zarobkowej emigracji. W dodatku to irlandzki niskokosztowy przewoźnik złożył jako jedyny ofertę i wygrał postępowanie przetargowe na reklamę województwa na pokładzie samolotów. Zgodnie z zapisami przetargu do przewoźnika trafią w okresie najbliższych kilku lat ponad 33 miliony złotych.

Pasażerowie, jak wynika z wpisów zamieszczanych w mediach społecznościowych bydgoskiego lotniska – z zadowoleniem powitali powrót połączenia z Irlandią. Narzekają jednak, że następuje to dopiero w jesiennej siatce lotów, a nie latem, kiedy ruch turystyczny i zainteresowanie lotami są największe.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter